Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rychlé řidiče v Rychvaldě mají zkrotit nové radary, pokud nezpomalí zavede radnice úsekové měření s pokutami

  • Rychvald,

Čtyři vjezdy do města Rychvaldu hlídají nové radary. Řidičům ukazují aktuální rychlost a kamery snímají registrační značky. Radary sice nejsou určené pro pokutování, ale radnice nevylučuje, že při vyšším počtu přestupků pořídí úsekové měření rychlosti, které by už policie mohla řešit.

Na čtyřech frekventovaných vjezdech do Rychvaldu se objevily nové radary, které nahradily starší modely. Prvořadým úkolem je preventivní působení na řidiče. Většina skutečně po spatření naměřené rychlosti zpomaluje na povolenou padesátku. Město navíc získává informace o počtech projíždějících vozidel. 

Jak občané jistě stačili zaregistrovat, pořídili jsme nové radary, které nám měří rychlost vozidel na všech čtyřech příjezdech do města. Radary fungují od 29. ledna od 13 hodin. Okamžitě jsem měl nějaké reakce, protože potkal jsem známého a ten mi říká: “A jejda, už nás chcete okrádat!”. Prosím vás nechceme. Zatím opravdu radary jsou pouze na vyhodnocování průjezdu vozidel, upozorní řidiče, že jede rychle, dokonce při určité rychlosti mu načtou značku, ale je to pouhá výstraha. Nesankcionujeme. Já jsem to psal i ve zpravodaji, radary slouží k tomu, že my teď máme přehled kolik vozidel nám projede, kolik vozidel poruší eventuální rychlost. Samozřejmě, nejedná se o konkrétní vozidla, je to pouhá statistika, ale máme ji prakticky denně a okamžitě v počítači,” vysvětlil starosta Rychvaldu Milan Starostka (ANO). 

Preventivní účel radarů schvaluje i policie. 

“Policie České republiky rozhodně vítá každou snahu měst a obcí k zajištění bezpečnosti v dopravě.  Samozřejmě, pomáhá to občanům a myslím si, že rozhodně se díky takovým radarům zvyšuje bezpečnost v obcích,” řekl vedoucí Územního odboru Policie ČR v Karviné Miloš Pollak. 

“Řidiče si tady běžně prohánějí devadesátkou, nebo i stovkou. A nemusí to být jenom z okolních měst, ale i místní.  Nám například už 2x zničili plot, na vlastní náklady jsme ho museli opravovat. Byla tady i jedna smrtelná nehoda,” popsal situaci místní občan. 

V krajním případě rychvaldská radnice uvažuje o instalování stacionárních nebo úsekových radarů, které budou zaznamenávat přestupky.

“Samozřejmě budeme dokonce i zveřejňovat tu statistiku pro občany, ať máme i přehled, jak máme zatížené vozovky, kolik vozidel nám projede. A pokud bude opravdu neustále docházet k nějakému výraznému porušování rychlosti, u těchto radaru není problém je velice rychle přeorientovat na takzvané úsekové měření, kde už tedy bohužel bude nějaká ta pokuta,” dodal starosta Rychvaldu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy