Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mimořádná opatření kvůli koronaviru přijali i v Rychvaldě. I tam lidé šijí roušky svépomocí

  • Rychvald,

Se situací v době koronavirové nákazy se museli vypořádat také v Rychvaldě. Město pro své občany vydalo mimořádný zpravodaj s důležitými informacemi a kontakty. Také v Rychvaldě si lidé šijí roušky svépomocí.

Mimořádná opatření pro zabránění šíření nákazy koronavirem Covid-19 přijali také v Rychvaldě.  

“V pondělí se sešel krizový štáb, jehož tedy já jsem vedoucím a jsou tam mimo jiné radní a tajemník městského úřadu. Dohodli jsme se tak, že úřad tedy zůstane zavřen. Řeší se jenom podatelna, v nutných případech přebíráme doklady venku. Zavřeli jsme také kulturní dům,” řekl starosta Rychvaldu Milan Starostka (ANO). 

Starosta oceňuje, že lidé opatření dodržují a chrání sebe i ostatní. 

“Vidím i na občanech, že berou situaci vážně. Všichni chodí v rouškách, vidím tady frontu před lékárnou, v prodejnách, když přijdu, opravdu 99 procent občanů tu roušku nasazenou má. Vydali jsme hned, tedy v úterý se začal tisknout, začal se i rozvážet a dneska se ještě dováží, mimořádné číslo Rychvaldského zpravodaje. Je to pouhý takový leták, ale jsou tam všechna čísla, všechny údaje, veškeré věci, kde se může občan obrátit a samozřejmě je to i na webech, je to na rychvaldském facebooku. Dali jsme to i do schránek pro seniory, kteří na tato média jaksi nedosáhnou. Situace je jaká je, musíme se snažit, aby se nic horšího nedělo a přeji všem Rychvalďákům,a by to dobře dopadlo, aby to nikdo nechytil a doufejme, že to tak bude,” uvedl starosta.  

Také v Rychvaldě si lidé pomáhají navzájem a šijí roušky. 

“Vítám i iniciativy, které vzešly od občanů. Třeba členové Červeného kříže a další příznivci začali si roušky. Z jakýchkoli materiálů, které posháněli a dokonce už jsem dostal takové zprávy, že dali nějaké roušky do Hrušky i na úřad. Takže i za tuto aktivitu hrozně děkuji,” dodal starosta Milan Starostka. 

“Šátky máme, protože jsme nesehnali žádné roušky. Právě jsme byli v galanterii, abychom si mohli vyrobit. Celá situace, je to na nic s tím virem, ale myslím si, že vláda dělá dobré opatření. Hlavně se to začalo dělat dost zavčas, takže to jsem ráda. Zavřeli jak ty školy, kde je vlastně velká koncentrace lidí a i potom další obchody. Takže si myslím, že to je dobře a doufám, že se nedostaneme do situace, jaká je v Itálii nebo ve Španělsku,” řekla studentka.  

“Já si myslím, že to je dobře, že se lidé chrání, že mají všichni ty roušky, aby chránili sebe nebo chránili toho dalšího člověka. Že to je dobře, že to lidé začali brát vážně, že tady něco hrozí a tím pádem se toho rychleji zbavíme,” dodala další obyvatelka Rychvaldu. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků