Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Rychvaldě se postupně připravují na běžný život po koronaviru. Radnice už nechala otevřít mateřskou školu

  • Rychvald,

Postupné uvolňování koronavirových omezení je znatelné i v Rychvaldě. Po obnovení výuky žáků 9. ročníku se tam škola připravuje na návrat dětí z 1. stupně. Pro velký zájem už radnice nechala otevřít také mateřskou školu.

Jako jediní v současné době docházejí do škol žáci 9. ročníků. Výuka je pro ně dobrovolná, ale většina z nich to vítá.

“Podle mě je dobře, že chodíme do školy na přijímačky, jelikož ty děcka mají možnost prostě ještě více na rozvoj myšlení,” řekla jedna školačka.

Školáci musejí dodržovat stanovená pravidla zvýšené hygieny.

“Žáci musejí dodržovat dvoumetrové rozestupy. Ve třídě si mohou sundat roušku, ve společných prostorách ji mají. Tady před školou mají přesně vymezený prostor, kdy mohou stát, takže mají takové křížky. NBa oběd může chodit maximálně jedna studijní skupina, takže se nepotkávají,” vysvětlil ředitel ZŠ Rychvald Daniel

Škola se bez větších problémů vypořádala také se zvýšenými nároky na personální obsazení dětských skupin.

“Personálně u nás problém není, protože když tady máme ty tři skupiny deváťáků, tak je to šest učitelů. Potom předpokládáme nějaký návrat nějakých patnácti učitelů pro žáky prvního stupně. Takže nemáme problém s personálním zajištěním,” dodal ředitel školy.

Pro dostatečně velký zájem rodičů o umístění dětí byla v pondělí v centru Rychvaldu otevřena také mateřská škola. I tam radnice provedla ochranná opatření.

“Vydezinfikovali jsme veškeré herní prvky ve všech třech našich školkách tak, aby alespoň zkraje byla ta bezpečnost zajištěna,” potvrdil starosta Rychvaldu Milan Starostka (ANO).

Už příští týden v pondělí půjdou do školy také žáci 1. stupně. Škola má zatím ohlášeno asi 40 procent dětí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy