Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Rychvaldě dokončují rekonstrukci objektu, ve kterém bude nově Dům dětí a mládeže

  • Rychvald,

Počet obyvatel Rychvaldu se zvyšuje a v mladých rodinách přibývá dětí. Město pro ně chce zajistit kvalitní volnočasovou aktivitu a proto přestěhovalo Dům dětí a mládeže do nového objektu.

Judita Jandová, ředitelka DDM Rychvald: “Hledali jsme. Tento objekt se jevil svým rozsahem výborný. Byla to bývalá restaurace Junior, která tady nějak neprosperovala. Protože je to v centru města, je to dobře dosažitelné, tak jsme se shodli na tom, že tady se udělá vlastně nový Dům dětí. Tady budeme mít větší prostory. Učeben není více, ale především jsou větší, což vede k báječnému komfortu pro práci s dětmi a překrásná je zahrada, takže poprvé budeme mít prostor i pro venkovní činnost s dětmi.”

Dům dětí a mládeže v Rychvaldě má opravdu širokou nabídku zájmových aktivit. 

Judita Jandová, ředitelka DDM Rychvald: “Kroužků máme tradičně kolem 40. Mezi nejpopulárnější patří kroužek, který je provozován právě tady v tom tanečním sále. Máme 7 tanečních oddělení od dětiček z mateřských škol až po dospělé ženy. Pak máme samozřejmě kroužky jazykové, technické a přírodovědné. Letos nově budeme jako novinku otevírat robotiku, na čemž byl mimo jiné postavený tento projekt. Protože je to úplně nová věc, zájem předpokládám, že bude značný. No a ten projekt byl směřovány i na rozvoj přírodovědných oborů, takže máme za přírodovědné kroužky, máme netradiční modeláře, kteří skoro nikde nejsou, ale my je udržujeme a pěstujeme. Samozřejmě, že obrovský zájem je i o keramiku. To je řekla bych věc, která je teď takový obrovský tahoun Domu dětí, takže máme asi 6 kroužků keramiky pro děti i pro dospělé.

Budova v centru města byla přestavěna nákladem převyšujícím 15 milionů korun. V těchto dnech se práce dokončují a vybavují se vnitřní prostory, aby už brzy mohly sloužit dětem.

Judita Jandová, ředitelka DDM Rychvald: “Začneme v září, poněvadž několik měsíců nás zdržel kovid, pak jsme se asi dva tři měsíce balili a přestěhovávali a teď je to vlastně z takových 90% zařízené a připravené pro činnost s dětmi. Teď odjíždíme na tábory na celý červenec a kus srpna. V srpnu to doladíme, vybavíme učebními pomůckami a v září děti začnou v novém Domě děti a mládeže. Strašně se na to těšíme. I my dospělí a určitě i děti.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy