Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Rychvaldě se opět konal oblíbený sraz veteránů, nechyběly ani skutečné skvosty

  • Rychvald,

Za velké účasti historických strojů a také návštěvníků se v Rychvaldě konal 13. ročník srazu veteránů.

Leona Starostková, předsedkyně Veterán klubu Rychvald: “Akce se nám letos vydařila. Nejsme omezení covidem ani ničím jiným. A i když jsme letos omezili rok výroby vozidel do roku 1980, tak se náměstí zaplnilo. Všem účastníkům rozdáváme krásné dárky, to znamená retro hrnek zelený v barvách veterán klubu s naším logem a účastníkům, které vybereme v našich soutěžích rozdáváme krásnou gravírovanou kachličku na které je zobrazený Kulturní dům v Rychvaldě.”


Lumír Firla, veteránista: “Bylo období, kdy jsem skončil aktivně závodit a chtěl jsem nějaké auto. Škodovku jsem nechtěl, protože na té jsem se vyučil. Tak jsem si sehnal auto, které jsem si do té doby koupit nemohl. Je to Mercedes 300 E, které má dost koní a je dost rychlý byl ve velmi dobrém stavu. S tím jezdím po srazech veteránů , kde se setkávám se stejně smýšlejícími lidmi.”

Veteránisté společně projeli městem a zúčastnili se dalšího programu.

Leona Starostková, předsedkyně Veterán klubu Rychvald: “Letos budeme mít vyjížďku klasicky, která povede Rychvaldem. Potom, až se nám účastníci vrátí, tak budeme pořádat soutěže. Jednou z nich je startování motocyklů poslepu. Zavážeme jim oči a budou muset co nejrychleji nastartovat svůj motocykl. Druhá soutěž spočívá v tom, že veteránisté nastartují své motocykly, uzavřou přívod paliva a ten, který bude bublat nejdéle, vyhrává. Cenou je moped - legendární pařez.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy