Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové fasády sníží Rychvaldu náklady na vytápění objektů

  • Rychvald,

Radnice, požární zbrojnice a smuteční síň v Rychvaldě dostaly nové fasády, které zvýší tepelnou izolaci a sníží náklady na vytápění.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: "Stojíme před před městským úřadem, který byl právě nedávno dokončen a zateplen. Jednalo se i o opravu střechy, která byla velmi špatně zateplena. Dalším objektem, který je těsně před dokončením, je hasičárna, kde prakticky zbývá montáž vrat. Dělala se tam i věž, která nebyla původně v plánu, ale bylo nutné ji opravit. A poslední větší investicí je smuteční síň. Je jediná, na kterou není dotace, ale zateplujeme ji a opravujeme rovněž, protože vzhledem k dnešnímu vývoji cen energií si myslím, že to je velmi dobrá investice. Okna tady byla vyměněna. Fasáda se prakticky dělala znovu, protože tam nebyla provedena. Tady nebylo zateplení ani na úřadě ani na zbrojnici. Ta byla stará. No a na té smuteční si je to takové trošičku na pováženou, protože netopí se tam běžně, ale určitě to přinese nějaké úspory."

Dalším objektem, který by měl být nově zateplen, je panelový dům poblíž náměstí.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: "Zrovna na dnešní radě jsme projednávali opět takovou investici do těch úspor na panelovém domě 1603, kde zkoušíme rozhodnout se pro nové zateplení, protože staré bylo uděláno špatně a budeme budeme samozřejmě dotační tituly."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy