Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti tráví léto s koňmi na Richmond City Ranchi v Rychvaldě

  • Rychvald,

O tom, že za táborovým dobrodružstvím se nemusí jezdit z města daleko do hor, svědčí příměstský tábor, který se koná v Rychvaldě na Karvinsku. Děti tam tráví léto na ranči, kde jezdí na koních a starají se i o další zvířata.

Příměstský tábor se sice koná přímo v Rychvaldě, ale v jeho okrajové části poblíž rybníků a děti tak celý pobyt tráví v přírodě s domácími zvířaty.

Michaela Tkačíková, hlavní vedoucí tábora, provozovatelka Richmond City Ranch: “Tento příměstský tábor pořádá jezdecký klub Richmond City Ranch. Je určený pro děti od 5 do 17 let, takže máme tady opravdu velké věkové rozpětí, ale přesto všechno klape tak, jak má, protože ta starší děvčata nám výrazně pomáhají s těmi mladšími. Je tady velice dobrý kolektiv, přestože je takové velké věkové rozpětí.”
Aneta Martínková, účastnice tábora: “Já už tady chodím asi tři roky. Chodím tady na tréninky, už i skáču, klušu a tábor se mi hodně líbí. Už jsem tady potřetí a koně tady jsou hezký. Program je tady skvělý. Nejlepší je, že se to furt opakuje, takže si to jde lépe zapamatovat, můžeme trénovat.”
Elizabeth Shiri, účastnice tábora: “Jmenuji se Vlk a líbí se mi to tady hodně. Koně jsou tady super. Jezdíme na koních, hrajeme hry a odpočíváme a jíme.”
Michaela Tkačíková, hlavní vedoucí tábora, provozovatelka Richmond City Ranch: “Program se odvíjí od počasí. Samozřejmě zpočátku děti chtějí převážně jezdí, jezdit, pak je to trošičku omrzí, takže prokládáme soutěžemi a výlety. Dnes jsme, byli například v lesoparku v Orlové s poníky na dětském hřišti. Odpoledne se chystáme na bazén koupat, protože máme krásné počasí.

Velkou zásluhu na konání tábora mají dobrovolníci, kteří si vzali v práci dovolenou, aby mohli léto strávit s dětmi.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail