Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podomní prodejci ignorují zákazy radnic

  • Stonava,

V Moravskoslezském kraji platí zákaz podomního prodeje na území mnoha měst a obcí. Takzvaní šmejdi si s tím ale hlavu nelámou. Například na Karvinsku tvrdí, že jde jen o průzkum, o kterém radnice ví. Skutečnost je ale jiná.

Letáčky, které údajně s vědomím obce informují občany o návštěvě zástupců firmy, která pořádá energetickou soutěž se nedávno objevily v albrechtických schránkách. V obci je ale podomní prodej zakázán a radnice o ničem neví. Situaci proto ihned začali řešit strážníci.

„Vyrozuměli jsme firmu, která se následně omluvila, že hodila do schránky špatný leták,“ řekl René Ščípa.

To ale nezměnilo nic na situaci, že pověření zástupci firmy mnohé domácnosti navštívili. Obdobně si počínali i ve Stonavě, kde je podomní prodej rovněž zakázán.

„My tady nic neprodáváme, my jsme tady v rámci aukce,“ reagoval jeden ze zástupců firmy pořádající energetickou soutěž.

„Chtěli podepsat nějaké výběrové řízení České republiky ohledně energetiky, ale o co přesně šlo nedokázali vysvětlit.“ „Tvrdili, že je nějaká akce, že budou dělat snižování nájmu za elektroměry,“ řekli občané Stonavy.

Před nekalými praktikami podomních prodejců varuje například spolek Vějíř života, který lidem radí, jak nenaletět.

„Nedoporučuji uzavírat smlouvy přes telefon a mezi dveřmi, protože takové smlouvy jsou uzavírány v časové tísni. Nemáte možnost dostatečně se seznámit s obsahem smlouvy,“ vysvětlila předsedkyně spolku Šárka Bendová.

Občané by rovněž porušení zákazu podomního prodeje měli ihned nahlásit na městskou, případně státní policii.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy