Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavští školáci i děti z MŠ navštívili sférické kino

  • Stonava,

O tom, že se dá výuka pojmout netradičním způsobem už ví i stonavští školáci. Ti společně s dětmi z mateřských školek navštívili sférické kino neboli mobilní planetárium. Tady se dozvěděli zajímavé informace nejen o vesmíru, ale také o lidském těle.

Stonavská sportovní hala se na dva dny proměnila v kino. Na hrací ploše byl umístěn nafukovací stan, jehož vnitřní zakřivená kopule nahrazuje běžné rovné promítací plátno. Ve sférickém kině, kterému se také říká mobilní planetárium, diváci sledují promítaný děj vleže.

„Lehnou si na karimatky, dívají se nahoru nad sebe. Ten obraz je promítaný na celou tu vnitřní polokopuli, kde to budí efekt toho 3D prostoru. Je to k tomu, aby se dětem přiblížily různé taje vesmíru, různé taje života,“ vysvětlil animátor Jan Kleibl.

K dispozici měli pedagogové na výběr z několika naučných filmů, které nejsou určeny jen školákům. Sférické kino navštívili i děti ze stonavských mateřinek.

„My jsme si vybrali pohádku Kokomonky. Je to o malých ufoncích, dětem se to určitě bude moc líbit,“ řekla učitelka mateřské školy Veronika Bařáková.

Zajímavý byl i pořad o lidském těle, díky němuž se školáci dozvěděli hodně zajímavých informací.

„Dozvěděl jsem se, že se bakterie nejvíce množí v žaludku.“ Bylo to lepší než v učebnici.“ „Mně se to moc líbilo, viděla jsem tam nové věci,“ řekli stonavští školáci.

„Sférické kino je přínosné právě v tom, že školáci vidí tu látku podanou jiným způsobem, než klasicky v hodině přírodopisu,“ řekla učitelka Jana Haroková.

Mobilní planetárium pojme najednou zhruba dvacet diváků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy