Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvňáčci připravili pro rodiče ukázkovou hodinu

  • Stonava,

Po půl roce ve škole, jsou už malí prvňáčci ostřílenými školáky. Co se během necelých pěti měsíců naučili, předvedli v rámci ukázkové hodiny svým rodičům.

Před rokem přišli jako předškoláci k zápisu. V září poprvé zasedli do školních lavic. Neuměli psát, číst ani počítat. Během půl roku se toho ale prvňáčci mnoho naučili.

„Zvládli jsme počítání do osmi, sčítání, odčítání, porovnávání číselné řady. Čteme písmenka psací i tiskací, celou abecedu ale ještě ne. Píšeme písmena, slova, věty, čteme slabiky a celá slova,“ řekla učitelka Hana Hanzalová.

Prvňáčci jsou velmi šikovní. Přesvědčili se o tom i jejich rodiče během ukázkové hodiny.

„Ukázkové hodiny děláme proto, aby rodiče viděli své děti v praxi. Vidí, jak se zapojují v kolektivu, protože doma, když dělají domácí úkol, tak jsou jen sami a rodič pracuje jen s jedním dítětem. Tady ve škole uvidí celou třídu a spolupráci dětí navzájem,“ vysvětlila učitelka.

„Matematika je moje nejoblíbenější.“ „Mně se nejvíce líbí to počítání.“ „Mně se nejvíce líbí psaní a matematika.“ „Nejtěžší bylo čtení.“ „Já jsem ráda, že tady budou rodiče, aspoň uvidí, jak se učíme,“ řekli stonavští prvňáčci.

Ve dvou vyučovacích hodinách se ve třídě prolínala matematika, čtení, psaní, ale také hudební výchova. Děti sehrály i dvě krátké divadelní scénky.

„Moc se mi to líbilo, viděli jsme, co všechno se děti naučily. Jsou moc šikovné.“ „Je to zajímavé. Je to zase něco úplně jiného, než člověk zná ze školky.“ „Bylo to zajímavé. Dozvěděla jsem se, jak se ty děti ve škole chovají,“ řekli rodiče prvňáčků.

Stonavské prvňáčky čeká letos ještě jedna ukázková hodina. Do první třídy za nimi přijdou předškoláci, kteří do školy nastoupí v září.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy