Klauni z Balónkova zpestřili školní karneval

  • 21. února 2018,
  • 19:54,
  • Stonava,
  • Jiří Brzóska

V sále Domu PZKO si své karnevalové odpoledne užili stonavští školáci.

Reklama

Letošní stonavská plesová sezóna byla sice už oficiálně zakončena pochováním basy, zábava ale v Domě PZKO stále pokračuje. Na své si tentokrát přišli stonavští školáci. Připraven byl pro ně karneval. Ten byl tradičně zahájen soutěží o nejkrásnější masky jednotlivých tříd. Odborná porota složená s rodičů a pedagogů to rozhodně neměla lehké.

„Bylo velice těžké vybrat tu nejkrásnější masku. Já tady ve Stonavě oceňuju, že se zapojí i rodiče a celé rodiny, protože ty masky nejsou půjčované, ale jsou ručně vyráběné a to se cení,“ řekla učitelka Marie Huplíková.

„Já jsem ježek v kleci a vymyslela to mamka s taťkou.“ „My jsme nejlepší kamarádky, a proto jsme šly za Boba a Bobka.“ „Já jsem Křemílek, protože jsem hubený a dlouhý. Vochomůrka je krátký a tlustý.“ „Já jsem za šmoulu Koumáka a žiju ve šmoulí vesnici.“ „Já jsem se převlékla za pavouka, přestože se jich bojím. Mamka mi řekla, že se takto zbavím fobie,“ řekli o svých maskách stonavští školáci.

Nebyla to ale jen soutěž o nejkrásnější masku. Organizátor karnevalu, spolek Rodiče a škola připravil pro děti pestrý program.

„Je připraven tradiční bar, chlebíčky, zákusky a kolo štěstí. Pro děti je připraven krásný program, tentokrát se o něj postaraly Klaunice z Balónkova,“ řekl předseda RaŠ Tomáš Bařák.

„Pro děti máme nachystané balónkové zvířátka, různé soutěže a samozřejmě odměny, abychom je motivovaly,“ řekla jedna z klaunic Veronika Kavanová.

Z dětského karnevalu odcházely děti plné dojmů a zážitků. Nadšena z něj byla i Michaela Huňařová, která na návštěvu ke svým prarodičům do Stonavy přijela až z Irska.

„Tady se mi to moc líbí. U nás v Irsku nic takového nemáme,“ řekla Míchaela.

Jak nám totiž prozradila, do masek se děti převlékají jen na Helloween. Ve Stonavě budou přitom ty nejmenší děti v různých kostýmech skotačit v místním sále i v neděli 25. února. Karneval spojený s oslavou dne babiček a dědečků pro ně připravila mateřská škola Dolany.
Centrum sociálních služeb Bohumín, příspěvková organizace
Karviná
od 95 Kč

Detail

TechCom s.r.o.
Karviná
od 11 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

OKD, a.s.
Karviná
od 21 000 Kč do 31 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu