Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klauni z Balónkova zpestřili školní karneval

  • Stonava,

V sále Domu PZKO si své karnevalové odpoledne užili stonavští školáci.

Letošní stonavská plesová sezóna byla sice už oficiálně zakončena pochováním basy, zábava ale v Domě PZKO stále pokračuje. Na své si tentokrát přišli stonavští školáci. Připraven byl pro ně karneval. Ten byl tradičně zahájen soutěží o nejkrásnější masky jednotlivých tříd. Odborná porota složená s rodičů a pedagogů to rozhodně neměla lehké.

„Bylo velice těžké vybrat tu nejkrásnější masku. Já tady ve Stonavě oceňuju, že se zapojí i rodiče a celé rodiny, protože ty masky nejsou půjčované, ale jsou ručně vyráběné a to se cení,“ řekla učitelka Marie Huplíková.

„Já jsem ježek v kleci a vymyslela to mamka s taťkou.“ „My jsme nejlepší kamarádky, a proto jsme šly za Boba a Bobka.“ „Já jsem Křemílek, protože jsem hubený a dlouhý. Vochomůrka je krátký a tlustý.“ „Já jsem za šmoulu Koumáka a žiju ve šmoulí vesnici.“ „Já jsem se převlékla za pavouka, přestože se jich bojím. Mamka mi řekla, že se takto zbavím fobie,“ řekli o svých maskách stonavští školáci.

Nebyla to ale jen soutěž o nejkrásnější masku. Organizátor karnevalu, spolek Rodiče a škola připravil pro děti pestrý program.

„Je připraven tradiční bar, chlebíčky, zákusky a kolo štěstí. Pro děti je připraven krásný program, tentokrát se o něj postaraly Klaunice z Balónkova,“ řekl předseda RaŠ Tomáš Bařák.

„Pro děti máme nachystané balónkové zvířátka, různé soutěže a samozřejmě odměny, abychom je motivovaly,“ řekla jedna z klaunic Veronika Kavanová.

Z dětského karnevalu odcházely děti plné dojmů a zážitků. Nadšena z něj byla i Michaela Huňařová, která na návštěvu ke svým prarodičům do Stonavy přijela až z Irska.

„Tady se mi to moc líbí. U nás v Irsku nic takového nemáme,“ řekla Míchaela.

Jak nám totiž prozradila, do masek se děti převlékají jen na Helloween. Ve Stonavě budou přitom ty nejmenší děti v různých kostýmech skotačit v místním sále i v neděli 25. února. Karneval spojený s oslavou dne babiček a dědečků pro ně připravila mateřská škola Dolany.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy