Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči přivítali prázdniny dětským šestibojem

  • Stonava,

Stonavští dobrovolní hasiči připravili pro děti zajímavé sportovní odpoledne. Společně ukončili školní rok a přivítali prázdniny.

Hasičský šestiboj připravili pro své nejmladší členy, ale i pro ostatní zájemce stonavští dobrovolní hasiči. Každý ze závodníků dostal startovací kartičku a postupně musel absolvovat čest různých stanovišť.

„Připravena je  střelba ze vzduchovek, hod granátem a motání a běh s hadicemi, klepání kladivem do pneumatiky, šipky a podobně,“ řekl  dobrovolný hasič Tomáš Řehák

Jednotlivé disciplíny prověřily nejen fyzickou zdatnost malých soptíků, ale i jejich soustředěnost.

„Nejtěžší bylo střílení ze vzduchovky a nejlehčí bylo motání hadice, protože to už umím.“ „Šipky byly nejtěžší, protože s nimi vůbec neumím.“ „Asi ta vzduchovka byla nejtěžší,“ řekli malí závodníci.

Nebyly to ale jen soutěže, které si pro děti stonavští hasiči připravili. Jejich karvinští kolegové přijeli s profesionálním zásahovým vozidlem.

„Hasiči z Karviné nám ukázali kompletní vybavení  a společně jsem dětem ukázali takový ostrý výjezd k požáru,“ řekl Kamil Znamec.

Zájem o hasičský kroužek ve Stonavě v poslední době opět narůstá. Během prázdnin si sice děti  užívají dvouměsíčního volna, setkávat se pravidelně zase začnou v září.

„Hasiči mě moc baví, protože je to takový pohybový kroužek a moc se toho tady naučím“ „Mohu se tady naučit věci, které se ve škole neučíme.“ „Do toho kroužku chodím, protože až budu velký, chci být hasičem,“ konstatovali členové kroužku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy