Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výročí vzniku republiky si připomínají i stonavské děti

  • Stonava,

Stonavští předškoláci si na zahradě zasadili strom. U příležitosti stého výročí vzniku naší republiky ale nezvolili lípu. Zasadili kaštan, aby zvířátka v zimě měla co jíst.

Poslední zářijový týden je ve stonavské mateřské škole na Dolanech věnován státním symbolům. Paní učitelky se tímto způsobem snaží dětem vysvětlit důležitost letošního stého výročí vzniku republiky.

„Naše vlajka má tři barvy, bílou, modrou a červenou.“ „Naše hymna se jmenuje Kde domov můj.“ „Hymna se hraje, když hokejisti hrají hokej.“ „Český národní strom je lípa,“ vyjmenovaly děti některé ze symbolů.

Lípa se proto u příležitosti letošních oslav vysazuje na mnoha místech. Památný strom nyní zdobí i zahradu stonavské mateřinky, lípa to ale není.

„My jsme nezvolili národní strom lípu, protože tu už na zahradě máme. Zasadili jsme Jírovec maďal, neboli kaštan,“ řekla učitelka MŠ Helena Skutková.

„Na tom stromečku budou růst kaštany a my je budeme sbírat.“ Ty kaštany pak dáme zvířátkům, aby v zimě neměly hlad.“ „My pro ně sbíráme i žaludy.“ „My jsme vykopali velkou díru a zasadili stromeček.“ „Museli jsme ho zalívat, aby rostl,“ doplnily paní učitelku děti.

Kromě jírovce si děti na zahradě zasadili i malý smrček. Ten si pak v zimě o Vánocích vždycky ozdobí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy