Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Neznámý vandal poškodil stonavskou kapličku

  • Stonava,

Neznámý vandal se ve Stonavě vloupal do kapličky. Neukradl nic, svými malůvkami ji ale značně poškodil. Případem se už zabývá policie.

Jeden z historických objektů v obci Stonava je zničen. Neznámý vandal se vloupal do kapličky. Ráno si toho všiml Petr Farkas, který o ni pečuje.

„Hlavně jsem se divil, že byla otevřená a svítily v ní svíčky. Klíče od ní mám jen já. Vešel jsem dovnitř a viděl jsem počmáranou stěnu. Kolem kříže je namalovaný další kříž a za dveřmi pak další ornamentní kříž,“ řekl Petr Farkas.

Petr Farkas událost okamžitě nahlásil na radnici a ta kontaktovala Policii ČR.

„Podali jsme trestní oznámení na neznámého pachatele, jelikož se jedná o hanobení náboženských symbolů. Obec, jako vlastník, zároveň nahlásila tuto událost pojišťovně a udělá veškerá opatření, aby k podobným událostem nedocházelo,“ vysvětlil kroky stonavské radnice správce bytového a nebytového fondu obce Ladislav Jelen.

„Policisté přijali oznámení o poškození kapličky v stonavské části Hořany. S největší pravděpodobností se pachatel do objektu dostal po vytlačení dveří a následně pomaloval stěny. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu poškození cizí věci,“ konstatovala policejní mluvčí Zlata Viačková.

V případě dopadení hrozí vandalovi až jednoleté odnětí svobody.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMilan Zálesný - Moravskoslezský kraj
Karviná
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Bohumín terminál, a.s. - pracoviště
Bohumín
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

EKOMVO s.r.o. - Orlová
Orlová
od 29 000 Kč/měsíc

Detail