Reklama

Neznámý vandal poškodil stonavskou kapličku

  • 5. října 2018,
  • 15:38,
  • Stonava,
  • Jiří Brzóska

Neznámý vandal se ve Stonavě vloupal do kapličky. Neukradl nic, svými malůvkami ji ale značně poškodil. Případem se už zabývá policie.

Reklama

Jeden z historických objektů v obci Stonava je zničen. Neznámý vandal se vloupal do kapličky. Ráno si toho všiml Petr Farkas, který o ni pečuje.

„Hlavně jsem se divil, že byla otevřená a svítily v ní svíčky. Klíče od ní mám jen já. Vešel jsem dovnitř a viděl jsem počmáranou stěnu. Kolem kříže je namalovaný další kříž a za dveřmi pak další ornamentní kříž,“ řekl Petr Farkas.

Petr Farkas událost okamžitě nahlásil na radnici a ta kontaktovala Policii ČR.

„Podali jsme trestní oznámení na neznámého pachatele, jelikož se jedná o hanobení náboženských symbolů. Obec, jako vlastník, zároveň nahlásila tuto událost pojišťovně a udělá veškerá opatření, aby k podobným událostem nedocházelo,“ vysvětlil kroky stonavské radnice správce bytového a nebytového fondu obce Ladislav Jelen.

„Policisté přijali oznámení o poškození kapličky v stonavské části Hořany. S největší pravděpodobností se pachatel do objektu dostal po vytlačení dveří a následně pomaloval stěny. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu poškození cizí věci,“ konstatovala policejní mluvčí Zlata Viačková.

V případě dopadení hrozí vandalovi až jednoleté odnětí svobody.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu