Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavští včelaři dostanou od obce více peněz

  • Stonava,

Stonavští včelaři dostanou od obce více peněz. Rozhodli o tom zastupitelé, kteří jim pro příští rok navýšili dotaci na chov jejich včelstev.

Stonavská radnice každoročně vyhlašuje několik dotačních programů určených místním občanům. Jeden z nich se týká chovatelů hospodářských zvířat a včelstev v obci.

„K venkovu patří hospodářská zvířata. Má to své pozitivum ve vypásání různých ploch. Své pozitivum to má také díky včelstvám v ošetřování ovocných stromů. Fandíme našim včelařům, nemají to vůbec lehké,“ řekl starosta Stonavy Ondřej Feber.

Přestože jsou včely pro život velmi důležité, zájem o včelaření všeobecně upadá a populace včelařů stárne. Stonavští zastupitelé se proto rozhodli místním chovatelům včel dotaci pro příští rok navýšit o pět set korun na včelstvo.

„Každý nápad, který je pro zlepšení situace vítáme,“ podotkl starosta.

„Určitě je to velmi dobrý signál pro všechny včelaře ve Stonavě, že se zastupitelstvo rozhodlo navýšit o 50 procent dotaci pro včelaře a možná získáme i nějaké nové včelaře,“ řekl jednatel ZO ČSV Stonava Josef Gabzdyl.

Ve Stonavě je celkem 8 včelařů, kteří pečují o zhruba 90 včelstev. Na každé z nich může chovatel získat částku 1500,- Kč.  Peníze z radnice dostanou také chovatelé koňů, býků, krav, beranů a koz. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy