Fotbalový turnaj O pohár starosty obce Stonava zaslouženě vyhrála Stará garda

  • 9:55,
  • Stonava ,

U příležitosti stonavské poutě se na hřišti SK Stonava odehrál další ročník fotbalového turnaje O pohár starosty obce Stonava.

Jak jsme Vás už minule informovali, program letošní stonavské poutě byl velmi bohatý. Svou zásluhu má na tom i místní sportovní klub. Ten u této příležitosti uspořádal v pátek 19. července na místním fotbalovém trávníku další ročník turnaje O pohár starosty obce Stonava.

„Stalo se to už takovou tradicí. Program poutě máme v sobotu a v neděli hodně našlapaný a sportovci si jej také chtějí užít, proto přišli s návrhem, pořádat tento turnaj v pátek před poutí,“ řekl starosta Stonavy Ondřej Feber.

Kdysi se jednalo o mezinárodní turnaj mezi spřátelenými českými a polskými fotbalovými kluby. V posledních letech je určen místním sportovcům, kteří vytvořili čtyři manšafty. Postupně proti sobě nastoupili sálovkáři, bývalí dorostenci, Stará garda a štamgasti z Hořanky.

„Hrajeme dvakrát patnáct minut, jsou čtyři mužstva, vítězné postupují do finálových kol. Poražení hrají o třetí a čtvrté místo, vítězové o první a druhé,“ řekl předseda SK Stonava Martin Cyroň.

Letos si zasloužený pohár z turnaje odvezl tým Staré gardy. Druzí skončili sálovkáři, třetí příčka patřila štamgastům, kteří na penalty porazili bývalé dorostence.

Skvělý fotbalový zážitek si na hřišti užívali i diváci, kteří poprvé mohli zápasy sledovat na tribuně z nových sedaček.

„Bylo to štěstí, sedačky se objevily u Jirky Klimši a jsou z hlavní tribuny ostravského Baníku,“ upřesnil Cyroň.

Letošní ročník fotbalového turnaje O pohár starosty obce Stonava měl ještě další důležitý rozměr. Každý kdo chtěl, mohl přispět na léčbu malého postiženého chlapce Davídka Rosůlka, kterému pravidelně pomáhají i místní koňáci.

„Nechtěli jsme zůstat pozadu, myslím že je to pro dobrou věc,“ konstatoval předseda SK Stonava.

Dnes už devítelý David je od narození postižen mozkovou obrnou. Ve Stonavě se mu bude znovu pomáhat 24. srpna na Závodech stáje AkimaroL aneb Skáčeme pro Davídka Rosůlka.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o.
Karviná
od 10 000 Kč do 10 000 Kč

Detail

Neovize SL s.r.o.
Karviná
od 44 500 Kč

Detail

BimBo hračky s.r.o.
Karviná
od 10 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků