Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předškoláci absolvovali plavecký kurz

  • Stonava,

Za pár dnů je tady vysvědčení. Stonavští předškoláci ovšem už jedno doma mají. Sice bez známek, za to je ale pořádně mokré.

Dvouměsíční prázdniny pomalu klepou na dveře. Mnoho stonavských dětí je bude trávit u moře ať už s rodiči, nebo na dvoutýdenním ozdravném pobytu v Chorvatsku, který pro ně už několik let organizuje obec. Důležité je proto nebát se vody. S výukou plavání se proto začíná už v mateřské škole.

„Děti absolvovali deset lekcí. Jsou rozděleny do dvou skupin. V první skupině jsou děti, které se seznamují s vodním prostředím formou různých her. Ve druhé skupině jsou už děti, které chodili na plavání a ty už opakují ponořování, orientaci pod vodou a učí se bez pomůcek plavat znak a kraul,“ řekla metodička plaveckého výcviku Jarmila Kulhánková.

„Já jsem se naučil plavat.“ „My jsme se tady naučili plavat a potápět a je to tady super.“ „Mně se nejvíce líbilo, jak jsme skákali do vody,“ řekly děti.

O šikovnosti svých dětí se mohli přesvědčit i rodiče a to během závěrečné lekce, na jejímž konci každý malý plaváček obdržel své mokré vysvědčení. V plaveckých dovednostech se budou děti zdokonalovat zase příští školní rok a to nejen v mateřské škole. Plavecký výcvik absolvují i školáci z prvního stupně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy