Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předškoláci absolvovali plavecký kurz

  • Stonava,

Za pár dnů je tady vysvědčení. Stonavští předškoláci ovšem už jedno doma mají. Sice bez známek, za to je ale pořádně mokré.

Dvouměsíční prázdniny pomalu klepou na dveře. Mnoho stonavských dětí je bude trávit u moře ať už s rodiči, nebo na dvoutýdenním ozdravném pobytu v Chorvatsku, který pro ně už několik let organizuje obec. Důležité je proto nebát se vody. S výukou plavání se proto začíná už v mateřské škole.

„Děti absolvovali deset lekcí. Jsou rozděleny do dvou skupin. V první skupině jsou děti, které se seznamují s vodním prostředím formou různých her. Ve druhé skupině jsou už děti, které chodili na plavání a ty už opakují ponořování, orientaci pod vodou a učí se bez pomůcek plavat znak a kraul,“ řekla metodička plaveckého výcviku Jarmila Kulhánková.

„Já jsem se naučil plavat.“ „My jsme se tady naučili plavat a potápět a je to tady super.“ „Mně se nejvíce líbilo, jak jsme skákali do vody,“ řekly děti.

O šikovnosti svých dětí se mohli přesvědčit i rodiče a to během závěrečné lekce, na jejímž konci každý malý plaváček obdržel své mokré vysvědčení. V plaveckých dovednostech se budou děti zdokonalovat zase příští školní rok a to nejen v mateřské škole. Plavecký výcvik absolvují i školáci z prvního stupně.
Šakalí léta / muzikál

04.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Hotelová škola a Obchodní akademie Havířov s.r.o.
Havířov
od 28 630 do 37 330 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Rychvald, okres Karviná, příspěvková organizace
Rychvald
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

HAMOR - STAV s.r.o.
Karviná
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků