Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavští florbalisté se připravují na své první kulatiny, v týmu se prostřídaly desítky hráčů

  • Stonava,

S kamerou jsme se podívali na jeden z tréningů místních florbalistů, kteří zanedlouho budou slavit první kulatiny.


Prvopočátky stonavského florbalového týmu působícího nyní pod sportovním klubem Stonava se datují ke konci minulého století, kdy se parta nadšenců začala scházet v tělocvičně základní školy na Dolanech.

„Jedna parta hrála v tělocvičně na české škole, druhá na betonovém hřišti za polskou školou. Slovo dalo slovo, spojili se a začali hrát společně,“ řekl předseda florbalového klubu SK Stonava Adam Nalewajka.

Kádr byl rozdělen na dva týmy, černé a bílé. Historicky první tréninkový zápas se odehrál 28. března 2010 ve stonavské sportovní hale a od té doby se oba týmy utkávají pravidelně.

„Scházíme se jednou týdně v pátky, členů máme kolem čtyřiceti s tím, že za celých deset let se tady protočilo 230 lidí,“ řekl Nalewajka.

„Florbal hraju od střední školy, ale tady to má dobrou organizaci.“ „Máme suprového kapitána, který se o nás stará a vše pečlivě organizuje,“ řekli členové týmu.

Během deseti let působnosti mají stonavští florbalisté za sebou několik turnajů, mnohé z nich dokonce sami organizují.

„Každý rok organizujeme jednodenní turnaj a zúčastňujeme se jiných, hlavně teď v Orlové. Tam jsme už dvakrát vyhráli, náš turnaj třikrát, takže nějaké poháry už máme,“ konstatoval předseda klubu.

Historicky velmi významný turnaj připravuje vedení klubu na sobotu 28. března 2020.

„Chceme udělat velký turnaj, na který pozveme současné i bývalé členy našeho klubu. Máme čtyři sady dresů, takže minimálně tři týmy postavíme. Pak to náležitě oslavíme, dort samozřejmě nebude chybět,“ řekl Adam Nalewajka.

A pokud se najde někdo, kdo by chtěl rozšířit řady stonavského florbalovéhotýmu, klidně může přijít na některý z pátečních tréninků.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy