Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavským žákům jsou k dispozici různé kroužky, jejich nabídka je pestrá

  • Stonava,

Před pár dny začal nový školní rok. Kromě výuky čeká na školáky mnoho zajímavých akcí. Připraveny jsou pro ně i různé kroužky.

Po dvouměsíčních prázdninách začal dětem 2. září nový školní rok. Stonavská škola pro ně připravila řadu kroužků a zajímavých akcí.

„Letos budeme na Dolanech pokračovat v kroužcích, které mají už svou tradici. Určitě bude kroužek mažoretek.  Letos jej chceme nabídnout i předškolákům.  Bude pokračovat taneční kroužek slečny Švecové, pohybově taneční kroužek a samozřejmě i sportovní kroužky. Pan učitel Blabla povede florbalový kroužek a paní učitelka Boucníková kroužek informačních a komunikačních technologií,“ řekla ředitelka ZŠ a MŠ Milada Heimerová

Kromě těchto tradičních kroužků je pro školáky připravena jedna novinka.

„Pan učitel syrový by chtěl rozjet kutilský kroužek,“ prozradila ředitelka školy.

Velmi pestrá nabídka kroužků je také v letošním školním roce v polské škole na Holkovicích.

„Tam mají také pestrý výběr kroužku. Mají tam dramatický, folklórní a výtvarný kroužek,“ řekla Heimerová.

V rámci projektu Moravskoslezského kraje Odborné kariérové a polytechnické vzdělávání mají nejstarší stonavští školáci možnost pracovat v dalších neméně zajímavých kroužcích v Karviné.

„Naši žáci budou navštěvovat kroužky na Střední škole techniky a služeb v Karviné. Myslím, že to bude stejné jako v loňském roce, tzn. moderní truhlárna, 3D a elektro. Určeny jsou především pro žáky 9. třídy, případně 8. třídy, loni se nám do kroužků zapojila i děvčata,“ vysvětlila ředitelka.

Projekt Odborné kariérové a polytechnické vzdělávání ale není jediným projektem, do kterého je stonavská škola zapojena.

„Jsme ještě zapojení do místního akčního plánu dalšího vzdělávání v ORP Karvniá a díky tomu, jsou naši žáci zváni na různé soutěže a pedagogové se zúčastňují dalšího vzdělávání, což je pro nás výhodné,“ vysvětlila Heimerová.

Pokračovat bude rovněž spolupráce s Marklowicemi. V rámci udržitelnosti projektů, které v minulosti proběhly, se žáci družebních škol určitě setkají na Běhu přátelství a Lehkoatletické olympiádě. Další akce, které by vzájemně obě školy propojily se připravují.
Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků