Stonavským žákům jsou k dispozici různé kroužky, jejich nabídka je pestrá

  • 22:28,
  • Stonava ,

Před pár dny začal nový školní rok. Kromě výuky čeká na školáky mnoho zajímavých akcí. Připraveny jsou pro ně i různé kroužky.

Po dvouměsíčních prázdninách začal dětem 2. září nový školní rok. Stonavská škola pro ně připravila řadu kroužků a zajímavých akcí.

„Letos budeme na Dolanech pokračovat v kroužcích, které mají už svou tradici. Určitě bude kroužek mažoretek.  Letos jej chceme nabídnout i předškolákům.  Bude pokračovat taneční kroužek slečny Švecové, pohybově taneční kroužek a samozřejmě i sportovní kroužky. Pan učitel Blabla povede florbalový kroužek a paní učitelka Boucníková kroužek informačních a komunikačních technologií,“ řekla ředitelka ZŠ a MŠ Milada Heimerová

Kromě těchto tradičních kroužků je pro školáky připravena jedna novinka.

„Pan učitel syrový by chtěl rozjet kutilský kroužek,“ prozradila ředitelka školy.

Velmi pestrá nabídka kroužků je také v letošním školním roce v polské škole na Holkovicích.

„Tam mají také pestrý výběr kroužku. Mají tam dramatický, folklórní a výtvarný kroužek,“ řekla Heimerová.

V rámci projektu Moravskoslezského kraje Odborné kariérové a polytechnické vzdělávání mají nejstarší stonavští školáci možnost pracovat v dalších neméně zajímavých kroužcích v Karviné.

„Naši žáci budou navštěvovat kroužky na Střední škole techniky a služeb v Karviné. Myslím, že to bude stejné jako v loňském roce, tzn. moderní truhlárna, 3D a elektro. Určeny jsou především pro žáky 9. třídy, případně 8. třídy, loni se nám do kroužků zapojila i děvčata,“ vysvětlila ředitelka.

Projekt Odborné kariérové a polytechnické vzdělávání ale není jediným projektem, do kterého je stonavská škola zapojena.

„Jsme ještě zapojení do místního akčního plánu dalšího vzdělávání v ORP Karvniá a díky tomu, jsou naši žáci zváni na různé soutěže a pedagogové se zúčastňují dalšího vzdělávání, což je pro nás výhodné,“ vysvětlila Heimerová.

Pokračovat bude rovněž spolupráce s Marklowicemi. V rámci udržitelnosti projektů, které v minulosti proběhly, se žáci družebních škol určitě setkají na Běhu přátelství a Lehkoatletické olympiádě. Další akce, které by vzájemně obě školy propojily se připravují.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků