Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavští školáci úspěšně reprezentovali školu na Albrechtické stezce

  • Stonava,

TJ Albrechtice uspořádala Albrechtickou stezku mládeže. Určena byla žákům prvního a druhého stupně. Stonavští školáci na ni nemohli chybět.

Tělovýchovná jednota Albrechtice v letošním roce uspořádala po několikaleté úspěšné albrechtické olympiádě novou akci, určenou školákům z Albrechtic, Stonavy, Horní Suché a Těrlicka. Nazvala ji Albrechtickou stezkou mládeže. 

„Albrechtická olympiádu jsme ukončily, protože byl zájem ze škol, abychom udělali něco nového. My jsme už před 20 lety takovou soutěž dělali, takže jsme se k tomu vrátili,“ řekla předsedkyně TJ Albrechtice u Českého Těšína Dagmar Pipreková.

Čtyřčlenná družstva musela absolvovat deset různých stanovišť, na kterých byly mimo jiné prověřeny jejich zeměpisné, přírodovědné a zdravotnické znalosti. Závodilo se v osmi kategoriích.

„Většina věcí se týká vlastivědy, ale protože jsou děti šikovné tak i doma se pečlivě připravovaly, aby dneska měli co největší šanci vyhrát,“ řekla učitelka stonavské ZŠ Kateřina Heimerová.

„Já mám doma mapy a knížky, z toho čerpám vědomosti.“ „Pro mě byly nejlehčí uzle, protože chodím k hasičům.“ „Njlehčí pro mě byly značky, protože se je učíme v hasičském kroužku.“ „Nejtěžší pro mě byl ten odhad.“ „ Moc to těžké to nebylo, hodně informací znám ze školy,“ řekli reprezentanti stonavské základky.

Stonavští závodníci nakonec získali 5 zlatých medailí. Do školy zároveň přivezli pohár v kategorii mladších žáků. V kategorii starších žáků získalo pohár Těrlicko.
ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků