Stonavští školáci úspěšně reprezentovali školu na Albrechtické stezce

  • 22:45,
  • Stonava ,

TJ Albrechtice uspořádala Albrechtickou stezku mládeže. Určena byla žákům prvního a druhého stupně. Stonavští školáci na ni nemohli chybět.

Tělovýchovná jednota Albrechtice v letošním roce uspořádala po několikaleté úspěšné albrechtické olympiádě novou akci, určenou školákům z Albrechtic, Stonavy, Horní Suché a Těrlicka. Nazvala ji Albrechtickou stezkou mládeže. 

„Albrechtická olympiádu jsme ukončily, protože byl zájem ze škol, abychom udělali něco nového. My jsme už před 20 lety takovou soutěž dělali, takže jsme se k tomu vrátili,“ řekla předsedkyně TJ Albrechtice u Českého Těšína Dagmar Pipreková.

Čtyřčlenná družstva musela absolvovat deset různých stanovišť, na kterých byly mimo jiné prověřeny jejich zeměpisné, přírodovědné a zdravotnické znalosti. Závodilo se v osmi kategoriích.

„Většina věcí se týká vlastivědy, ale protože jsou děti šikovné tak i doma se pečlivě připravovaly, aby dneska měli co největší šanci vyhrát,“ řekla učitelka stonavské ZŠ Kateřina Heimerová.

„Já mám doma mapy a knížky, z toho čerpám vědomosti.“ „Pro mě byly nejlehčí uzle, protože chodím k hasičům.“ „Njlehčí pro mě byly značky, protože se je učíme v hasičském kroužku.“ „Nejtěžší pro mě byl ten odhad.“ „ Moc to těžké to nebylo, hodně informací znám ze školy,“ řekli reprezentanti stonavské základky.

Stonavští závodníci nakonec získali 5 zlatých medailí. Do školy zároveň přivezli pohár v kategorii mladších žáků. V kategorii starších žáků získalo pohár Těrlicko.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků