Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Aktuálně ze Stonavy

  • Stonava,

1. Představitelé obce položili věnce u pietních míst 2. V evangelickém kostele se konala vzpomínková bohoslužba 3. Pozvánka na tradiční lampiónový průvod

Začátek listopadu patří dušičkovým svátkům. Představitelé obce proto tradičně položili věnce u stonavských pietních míst.  Vzpomněli tak na všechny občany české i polské národnosti, kteří položili svůj život v první a druhé světové válce, nebo se stali obětmi totalitního režimu.

V neděli 3. listopadu byla ve stonavském evangelickém kostele sloužena bohoslužba u příležitosti nedožitých stých narozenin Tadeusze Niemczyka, první stonavské oběti druhé světové války. Postřelen byl něměckými vojáky 1. září  1939. Svým zraněním podlehl o tři dny později v nemocnici v Bělsku, kde je také pohřben- Slavnostní bohoslužby se zúčastnili představitelé místní organizace Polského kulturně osvětového svazu, představitelé obce, skauti a rodina zastřeleného mladíka. Bohoslužbu svým vystoupením obohatil smíšený pěvecký sbor Stonava.

Základní a mateřská škola Stonava ve spolupráci se stáji AKIMAROL Vás srdečně zvou na tradiční lampionový průvod. Sraz je na parkovišti základní školy na Dolanech v úterý 12. Listopadu o půl páté odpoledne. Vítány jsou nápadité kostýmy. Společně Vás čeká cesta k pohádkovým postavičkám a svou účast přislíbil i Martin na bílém koni.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků