Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

13. ročník ojedinělé pěvecké soutěže je za dveřmi

  • Stonava,

Ve Stonavě se bude po roce opět zpívat. Za dveřmi je další ročník interpretační soutěže v ansáblovém zpěvu. Ten letos doznal některých změn.

Závěr listopadu bude ve Stonavě patřit ansámblovému zpěvu. Už po třinácté se tady skuteční ojedinělá pěvecká soutěž Stonavská Barborka.

„Letošní 13. ročník Stonavské barborky proběhne od 25. listopadu do soboty 30. listopadu.,“ řekl předseda spolku Stonavská Barborka Josef Melnar

Stonavská Barborka bude slavnostěna zahájena v 17 hodin pondělní vernisáží výstavy regionálních výtvarných umělců v Domě PZKO. Samotná soutěž pak odstartuje v úterý 26. Listopadu. Přihlášeno je šest desítek ansámblů z celé České Republiky, Slovenska a Polska.

„V kategoriích jsme udělali změny, i když na první pohled nejsou patrné. Rozhodli jsme se pro věkové kritéria, máme dvě hlavní kategorie - amatéry a profesionály,“ řekl Melnar

O výkonech ansámblů bude rozhodovat mezinárodní porota. Celá soutěž probíhá ve velkém sále Domu PZKO a veřejnosti je přístupná stejně jako koncerty, během nichž budou vyhlášeny výsledky obou kategorií.

„Vyhlašovací koncerty proběhnou tady v domě PZKO. Ten první koncert bude ve čtvrtek 28. listopadu a ten druhý v sobotu 30. listopadu dopoledne,“ upřesnil předseda spolku.

Slavnostní koncert vítězů je pak naplánován na sobotní podvečer.

„Letos jsme to směřovali do místního evangelického kostela. Jedním z důvodu je i pietní vzpomínka na loňskou tragédii na Dole ČSM. Ten koncert budeme věnovat památce zahynulých horníků,“ upřesnil Josef Melnar.

Slavnostní koncert vítězů začne ve stonavském evangelickém kostele v 18 hodin.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků