Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Didaktické divadlo Abraka Muzika pomohlo v prevenci rizikového chování dětí

  • Stonava,

Stonavské školáky i jejich kamarády z mateřské školy navštívilo v rámci prevence rizikového chování interaktivní didaktické hudební divadlo Abraka Muzika.

Stonavští školáci i děti z místních mateřských škol mají za sebou jedno zajímavé dopoledne. V tělocvičně základní školy na Dolanech shlédli interaktivní představení, které si pro ně připravili herci divadla Abraka Muzika. Tento soubor vznikl před pětadvaceti lety a zabývá se tématy bezprostředně souvisejícími s výchovou. Do Stonavy přijel se dvěma pořady. První byl určen předškolákům a dětem z prvního stupně, druhý pak žákům druhého stupně.

„Jeden je zaměřen na mezilidské vztahy, jmenuje se pohádkový vandr. Na půdorysu pohádkového příběhu se budeme zabývat tím, jak se lidé k sobě chovají.Druhý pořad se jmenuje kyberprostor a je zaměřen na hrozby, které nám hrozí ve virtuálním prostředí a při užívání digitálních technologií,“ vysvětlil umělecký ředitel divadla ABRAKA MUZIKA Petr Jan Novák.

V prvním představení Pohádkový vandr , které jsme s kamerou zachytili vyrazili děti společně s herci na dobrodružnou výpravu plnou známých pohádkových písniček. Průvodcem byl čaroděj, který svým kouzelným pohádkohledem dohlížel na řád pohádkového světa.

„Mně se nejvíce líbilo zpívání.“ „Mně se líbila hudba.“ „Mně se líbily pohádk,“ řekli stonavské děti.

Ve stonavském školství je kladen velký důraz na primární prevenci rizikového chování. Oba pořady, které děti shlédli v podání divadla Abraka Muzika se tak stalo součástí celoročního preventivního programu.

„Toto divadélko se věnuje interaktivní primární prevenci a my jsme si u něj objednali dva programy. Jeden program nás takovou pohádku formou provede těmi vztahy i ten druhý program je pro 2. stupeň základní školy. Tam jsme měli požadavek, aby představení nějakým způsobem ztvárnilo život na sociální síti, plus drobné delikventní chování, jako jsou krádeže,“ konstatovala výchovna poradkyně ZŠ Stonava Marie Huplíková.

Vyvrcholením celoročního programu Prevence rizikového chování je v závěru školního roku projektový den.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy