Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Stonavě hledají šikovné švadlenky, roušky potřebují všichni

  • Stonava,

V celé České republice platí od půlnoci ze středy na čtvrtek 19. března 2020 zákaz vycházení kdekoliv na veřejnost bez ochrany obličeje. Díky své kolegyni mají ručně šité roušky všichni zaměstnanci stonavské radnice. Roušky díky ochotným švadlenkám postupně dostávají také místní senioři. Bohužel, poptávka převyšuje nabídku. Pečovatelská služba ELIM proto prosí o pomoc.

V celé české republice se rozjela velká vlna solidarity. Různé organizace i jednotlivci šijí roušky. Ty totiž musí v současné době nosit všichni. Díky své kolegyni je už mají také všichni zaměstnanci obecního úřadu ve Stonavě. Radnice je sice pro veřejnost uzavřena, občané s ní ale i nadále mohou komunikovat telefonicky nebo emailem.

„Musím pochválit naši kolegyňku Haničku Haizerovou, která nám našila roušky. Jsou moc hezké,“ řekla Alena Macošková.

„Ušila jsem patnáct roušek. Třicet minut mi trvala jedna,“ řekla s úsměvem Hana Haizerová.

Díky další ochotné švadleně rozdala dvacet ručně šitých roušek stonavským seniorům pečovatelská služba ELIM. Tento počet ale zdaleka neodpovídá potřebám.

„Protože pečujeme o více seniorů, tak jsme vybírali ty nejvíce ohrožené,“ konstatovala vedoucí pečovatelské služby ELIM Urszula Byrtusová .

ELIM pečuje ve Stonavě o 45 seniorů a nespoléhá jen na pomoc ochotných švadlen.

„Stále sháníme další ochotné šičky, které by nám v tom pomohly. Zároveň to chceme zkusit ušít i sami. Začali jsme společně se dvěma seniorkami zkoušet, jak je možné ty roušky ušít. Já stříhám látky a ony to pak šijí. Není to vůbec jednoduché,“ upřesnila Byrtusová.

Nabídku své pomoci můžete směřovat přímo na vedení stonavské pečovatelské služby ELIM.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy