Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavská radnice připravuje pro občany ozdravné pobyty, letos se pojede do lázní i k moři

  • Stonava,

Stonava je jednou z mála obcí, která pravidelně organizuje pro své občany týdenní ozdravné pobyty a zároveň jim na ně v rámci dotačního programu finančně přispívá. Do lázní a k moři by stonaváci měli odjet na podzim. Vše ale záleží na tom, jaký bude další vývoj pandemie koronaviru.

Ozdravné pobyty mají ve Stonavě už více jak dvacetiletou tradici. Původně byly určeny seniorům. Postupem času se ale nabídka týdenního pobytu na čerstvém vzduchu rozšířila na všechny občany Stonavy.

„My se každoročně snažíme zpříjemnit ten život ve Stonavě, aby byl pestrý, aby byl pro naše občany zdravý,“ řekl starosta Stonavy Ondřej Feber.

„Máme objednaný týdenní pobyt v hotelu Adamantino v Pozlovicích vedle Luhačovic. Už jsme tam byli před pěti lety,“ upřesnila informaci k letošnímu lázeňskému pobytu Krystyna Kupková.

Do lázní v Pozlovicích by měli stonaváci odjet v polovině října. Těm, kteří mají uhrazeny veškeré finanční povinnosti vůči obci, radnice navíc v rámci svého dotačního programu poskytne dotaci.

„Obec přispěje každému částkou čtyři sta korun od osoby a autobus bude zdarma,“ řekla Kupková.

Kromě týdenního pobytu v lázních mohou letos stonaváci využít také týdenního ozdravného pobytu v Chorvatsku, který je naplánován na září.

„Pro všechny skupiny našich obyvatel jsme vyjednali s cestovní kanceláří skutečně cenově lukrativní týdenní pobyty u moře v Dalmácii s autobusovou dopravou. Necelých pět tisíc korun, si myslím, je velmi dobrá cena,“ řekl starosta Stonavy.

Veškeré bližší informace, včetně přihlášek, radnice občanům poskytne až po ukončení nouzového stavu, který byl v České republice vyhlášen z důvodu pandemie koronaviru.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy