Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbalové srdce Jiřího Fraita navždy dotloutklo

  • Stonava,

Velmi smutná zpráva přišla v pátek 3. dubna z jihomoravských Divnic. Ve věku 64 let zemřel po krátké a těžké nemoci bývalý dlouholetý předseda stonavského sportovního klubu Jiří Frait.

„Fotbal to byl vždycky můj život. S klukama tady ve Stonavě jsem pořád ve styku a minimálně dvakrát za sezónu se na ně přijedu podívat,“ řekl přesně před rokem Jirka Frait, kdy mu vedení obce a sportovního klubu Stonava děkovalo za vše, co pro Stonavu a zejména pak pro sport v obci před odchodem do důchodu udělal. Bohužel, další zápas stonavského manšaftu už neuvidí, v pátek 3. dubna jeho fotbalové srdce navždy dotlouklo.

„Tato smutná zpráva nás všechny překvapila a všichni jsme ji přijali s velkým zármutkem. Jirka byl v našem kolektivu velmi oblíben a to pro svou kamarádskou, veselou povahu, velké organizační schopnosti a profesní zdatnost. Celým srdcem miloval sport a věnoval se mu v každé volné chvíli, především pak fotbalu. Dlouhá léta zastával v obci funkci předsedy SK Stonava. Dovedl naše sportovce na důstojná místa v tabulkách. Jirka nám bude moc scházet,“ konstatoval starosta Stonavy Ondřej Feber.

Poslední rozloučení s Jirkou Fraitem se usluteční v úzkém rodinném kruhu v úterý 7. dubna ve 14 hodin v kostele svatého Vojtěcha a svaté Cecílie v jihomoravském  Slavičíně. Stonava ale na něj nikdy nezapomene.

„Odešel člověk, který Stonavě hodně dal. Pro sportovní klub toho udělal strašně moc. Za jeho působení se přestavěl celý areál. Namátkou vzpomenu hřiště, tribuna, budovy, postavila se sportovní hala, celé zázemí, udělal velký kus jak pro obec Stonavu tak i pro sport a zvlášť pro fotbal, který miloval. Byl to člověk s dobrým srdíčkem. Bude chybět celému sportovnímu klubu Stonava, kde jsou nejenom fotbalisté, ale také šachy, judo, aerobic, sálová kopaná a turistika. Bude navždy v našich stonavských srdíčkách. Děkujeme Jirko za vše,“ řekl předseda SK Stonava Martin Cyroň.

Nahlásit chybu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail