Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavské děti budou mít nové hřiště, velkým lákadlem je lanovka

  • Stonava,

Stonavské děti budou mít k dispozici další moderní hřiště. Jeho výstavba na sídlišti Hořany je téměř u konce. Jednou ze zajímavých atrakcí je například lanovka. Hřiště se veřejnosti ale otevře až po zatravnění.

Práce na výstavbě nového dětského hřiště na stonavském sídlišti Hořany začaly letos v lednu. O tři měsíce později je téměř hotovo. Dominantu tvoří velký prolézací hrad.

„V pískovišti je sestava MAX, kde děti mohou písek prosypávat přes různá síta. Hřiště je osazeno lavičkami, aby si měly maminky kde sednout,“ řekl stavbyvedoucí Petr Zahradníček z Farmy Stonavy.

Děti se mohou těšit také na čtyřicetimetrovou lanovku.

„Děti nasednou na kopečku na platformu a sjedou na lanovce o čtyřicet metrů dál, kde se zastaví. Lanovka má převýšení 1,8 m. Myslím si, že to bude pro děti velmi atraktivní,“ upřesnil Zahradníček.

Při výstavbě hřiště se myslelo především na bezpečnost dětí. Jedním z prvků je téměř půl metru vysoká dopadová plocha ze štěpky.

„My jsme to hřiště občanům na sídlišti Hořany slibovali už delší dobu. Konečně na to došlo. Na výstavbu se nám podařilo získat dotaci. Bude to velmi pěkné hřiště, bude velice zajímavé a atraktivní. Pevně věřím, že si to občané Hořan budou považovat a nedopustí, aby to nějaký vandal ničil,“ konstatoval starosta Stonavy Ondřej Feber.

Týká se to také současné snahy některých dětí přelézat oplocení. Výstavba hřiště se totiž dostala do poslední fáze parkové úpravy a vstup na něj je zatím přísně zakázán. Čeká se na vydatný déšť, který by mohl urychlit růst zaseté trávy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail