Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavští čtenáři se dočkali, dodržovat ovšem musí přísná hygienická opatření

  • Stonava,

Stonavská knihovna za přísných hygienických podmínek otevřela své dveře čtenářům. Ne všechny knihy jsou ale návštěvníkům k dispozici. Ty vrácené musí pokaždé do karantény. Odvolané akce chce knihovna realizovat na podzim.

V rámci postupného uvolňování mimořádných opatření se v pondělí 4. května po téměř dvou měsících otevřely veřejnosti dveře stonavské knihovny. Zájem čtenářů byl velký.

„Konečně, už nám to chybělo. Všechno máme přečtené. Knihovna nám chyběla.“ „Pro nás, čtenářky,  je to jediná zábava. Domácí práce a knížky, co jiného může člověk v této době dělat.“ „Za tu dobu, co máme děti doma, jsme všechny možnosti naší domácí knihovny vyčerpali. Konečně jsme využili příležitosti a přišli si knížky půjčit.“ „Já jsem si půjčila knížku o Rumcajsovi,“ konstatovali oslovení čtenáři všech věkových generací.

V knihovně ale platí přísná hygienická opatření.  

„Čtenář přijde, odevzdá knížky a použije desinfekci. Nasadí si pak rukavice a návleky na boty a takto vstupuje do prostor knihovny. Při odchodu pak rukavice a návleky vyhodí do připraveného koše,“ upřesnila vedoucí stonavské knihovny Marta Orzsuliková.

Na knihy, které čtenář vrátí, si další zájemci o jejich přečtení musí pár dnů počkat.  

„Ty knihy přenášíme do tzv. karantény, kde musí ležet dva dny. Terpve pak mohou zpět do regálu k zapůjčení,“ vysvětlila vedoucí knihovny.

Během výpůjčky musí čtenáři dodržovat dvoumetrové odstupy. Akce, které byly ve stonavské knihovně z důvodu epidemie zrušeny, by měly být realizovány ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Týká se to i Noci s Andersenem, během které děti tráví noc mezi knížkami.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy