Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavští fotbalisté mohou opět trénovat, před sebou mají tři přípravné zápasy

  • Stonava,

Stonavští fotbalisté se konečně dočkali. Po nucené pauze mohou opět společně trénovat. Před sebou mají tři přípravné zápasy. Doma budou hostit Třinec a Karvinou.

Velmi dobře našlápnuto měli pod taktovkou nového trenéra před začátkem jarní sezóny stonavští fotbalisté. Bohužel, jarní část soutěže byla z důvodu pandemie koronaviru zrušena.

„Sezóna nám kromě první a druhé ligy předčasně skončila. Mistrovská utkání nám začnou až v srpnu,“ řekl předseda SK Stonava Martin Cyroň.

„Myslím si, že jsme byli přes tu zimu s novým trenérem hodně dobře připraveni. Změnili jsme celý herní systém a věděli jsme přesně, co chceme hrát. Od toho všeho se odvíjela i ta příprava a zápasy měl úplně jiný šmrnc. Myslím si, že jsme měli šanci, dotáhnout to na toho prvního fleka, ale co se dá dělat,“ konstatoval kapitán stonavského mužstva Tomáš Mančař.

Zrušeny byly také veškeré tréninky a stonavský manšaft musel trénovat individuálně.

„Každý se připravoval individuálně, podle toho jak mu to vycházelo. Běhat v těch rouškách ale nebylo příjemné a nebylo to ono. Prostě ten kyslík dochází rychleji,“ řekl útočník Josef Zoller.

Postupné uvolňování vládních opatření umožnilo stonavskému týmu společné tréninky. Na hřišti SK Stonava se manšaft poprvé sešel 13. května.

„Práce s míčem, mohou už hrát jeden na jednoho, dva na dva, velké hry, malé hry. Budeme se teď připravovat na zápasy, které nás čekají,“ upřesnil tréninkovou aktivitu manšaftu trenér Richard Beneš.

Stonavští fotbalisté mají před sebou tři přípravná utkání. 20. května vyjíždí do Bohumína. 28. května budou na domácí půdě hostit Třinec a 3. června pak Karvinou.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy