Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavba obchvatu Karviné si vyžádá objížďku

  • Stonava,

Hned na několika místech současně probíhají v Karviné práce na obchvatu města, které se neobejdou bez dopravních omezení. Ta se dotknou i stonavských řidičů, kteří už za pár týdnů budou muset při cestě do Karviné použít objízdnou trasu.

V Karviné pokračuje výstavba jihozápadního obchvatu města pro dopravu mezi Českým Těšínem, Bohumínem a Ostravou. Karviná na obchvat čekala dlouhých 30 let. Stavba tří kilometrového úseku je rozdělena do několika fází.

Petra Havrlantová, zastupující mluvčí společnosti Skanska: “Aktuálně se dokončují práce na skrývkách kulturních vrstev, tedy ornice, podornice. Probíhají práce na odtěžení nevhodného podloží násypového tělesa a zahájili jsme práce na sanační vrstvě násypového tělesa."

Sanační práce probíhají také u darkovského mostu, kousek od hranice obce Stonava. Právě se pokládá geotextilie, která oddělí nevhodné podloží od násypu. Stavba je velmi specifická. Obchvat vyžaduje někde až desetimetrové násypy.

Petra Havrlantová, zastupující mluvčí společnosti Skanska: "Na tu stavbu je třeba do stavby dovézt je cca 800.000 m3, tj. cca 1.600.000 tun materiálu a to různého druhu."

Zhotovitel stavby počítá s pravidelným monitoringem sedání těchto násypů a chování celého území. Mezi jinými je nutné kromě sypkého materiálu navézt také kamenivo. Obchvat bude obsahovat celkem třicet stavebních objektů, jeden most, o délce 207 metrů a jeden podchod pro pěší.

Petra Havrlantová, zastupující mluvčí společnosti Skanska: "Co se týká mostu, běží přípravy na realizaci mostních objektů, ty jsou v plném proudu – projektujeme, plánujeme. Práce na stavbě budou zahájeny po novém roce. Ještě v letošním roce budeme pracovat na přípravných záležitostech chceme stihnout, sanační opatření pod násypovým tělesem, provedení geodrénů délky 14 metrů pro urychlení konsolidace podloží násypu."

Stavba obchvatu se neobejde také bez dopravného omezení. Počítat s ním budou muset řidiči ještě letos, zřejmě v průběhu prosince.

Petra Havrlantová, zastupující mluvčí společnosti Skanska: "Aktuálně vyřizujeme definitivní uzavírku sil. III/4687 v místě, kde silnice kříží trasu nového obchvatu. K uzavírce by mělo dojít do konce tohoto roku.“STYLE Company s.r.o. - Havířov
Havířov
od 91 Kč/hod.

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 200 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků