Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavská Barborka proběhne formou virtuálního setkání

  • Stonava,

Mimořádná opatření související s pandemií koronaviru neumožňují uspořádání letošního již 14. ročníku Mezinárodního festivalu komorního a ansámblového zpěvu Stonavská Barborka tak, jak je zvykem, přímo ve Stonavě. Organizátoři se proto rozhodli uskutečnit setkání ansámblů včetně jejich vystoupení v online prostředí.

Konec listopadu měl ve Stonavě patřit mezinárodní soutěži v komorním a ansámblovém zpěvu Stonavská Barborka. Nouzový stav a vyhlášena mimořádná protiepidemiologická opatření bohužel neumožňují, aby 14. ročník této ojedinělé soutěže proběhl tak, jak tomu bylo v předchozích letech. Organizátoři si ale poradili.

Josef Melnar, ředitel Stonavské Barborky: „Museli jsme změnit plány a tak jako ve školách a všude se přistupuje na distanční projevy, tak i my jsme museli modifikovat naší soutěž. Protože jsme nechtěli přijít o naše zpěváky a chtěli jsme jim v rámci možností aspoň něco nabídnout, tak jsme zvolili virtuální prostor a bude to virtuální setkání zpěváků. Místo soutěžního programu to bude přehlídka jejich zpěvu.

O klasickou soutěž se ale letos jednat nebude.

Josef Melnar, ředitel Stonavské Barborky: „Bude to setkání jejich soutěžních vystoupení, které měli připravené. Požadali jsme je, aby si svá soutěžní vystoupení natočili někde ve škole či v soukromí. Tyto nahrávky nám poslali a my pak z těchto nahrávek uděláme přehlídku těch jejich vystoupení. Přizvali jsme VIP hosty, kteří s náma budou debatovat a nějkých způsobem ohodnotit, vše ale neformálně.“

A v podobném duchu proběhne i výtvarná soutěž, která se stala součástí Stonavské Barborky. Soutěžní obrázky je možno v digitální podobě zasílat do 30. listopadu 2020. Do tohoto data je také prodloužen termín podání přihlášek do pěvecké části festivalu. Online Setkání ansámblů uprostřed pandemie pak proběhne 12. prosince 2020.
BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

STYLE Company s.r.o. - Havířov
Havířov
od 91 Kč/hod.

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků