Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve věku 98 let zemřel nejstarší občan Stonavy

  • Stonava,

Velmi smutná zpráva dorazila k nám do redakce v sobotu 2.ledna. Ve věku 98 let zemřel nejstarší občan Stonavy, pan Antonín Wróbel.

Narodil se 30. března roku 1922 v Ostravě. Téměř celý svůj život prožil ve Stonavě. 30 let pracoval na šachtě. Byl dlouholetým členem spolku krojovaných horníků při obci Stonava. Perfektně ovládal esperanto.

Antonín Wróbel (natočeno 2019): „Esperanto je velmi snadný mezinárodní jazyk.“

Díky tomuto jazyku, který plynně ovládal, poznal mnoho zajímavých lidí z celého světa. Mezi nimi i mnohé šachisty. Šachy totiž byly jeho celoživotní láskou.

Antonín Wróbel (natočeno 2017): „Já jsem vlastně začal hrát, když mi bylo 7 let. Pozoroval jsem šachisty a oni se vždycky trápili. Bylo zajímavé, že oni hráli pořád, byl král proti králi a oni ještě pořád hráli.“

Na šachy nezanevřel ani v karvinském domě s pečovatelskou službou, kde strávil poslední léta svého života. Pokud mu to jeho zdravotní stav dovolil, rád se do Stonavy vracel a navštěvoval různé společenské akce. Šachové partie pravidelně hrával nejen se svými přáteli z Nového domova, ale i se studenty karvinkého gymnázia, v rámci jejich dobrovolnické činnosti.

Šach - MatSTYLE Company s.r.o. - Havířov
Havířov
od 91 Kč/hod.

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků