Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálová sbírka pro Charitu Český Těšín pokračuje

  • Stonava,

Do redakce k nám dorazilo video s koledou v podání dětí z MŠ Stonava-Dolany. Radost udělá jistě i Vám. Naživo jsme ji totiž v lednu od tříkrálových koledníků neslyšeli. To ale neznamená, že letošní dobročinná sbírka byla zrušena. Organizátoři tříkrálové sbírky byli nuceni kvůli nepříznivé epidemické situaci změnit způsob vybírání finančního daru.

Koleda: „My tři králové jdeme k vám, štěstí zdraví, vinšujem vám. Štěstí, zdraví, dlouhá léta, my jsme k vám přišli z daleka.“

S koledou, kterou jste právě slyšeli v podání dětí z mateřské školy na Dolanech přicházejí každoročně v lednu do domácností tříkráloví koledníci. Do pokladniček vybírají finanční dary, které pak pomáhají tam, kde je to potřeba. Letos ale nezavítali ani do Stonavy, aby štědrým dárcům poděkovali a jejich obydlí označili symbolem K+M+B (Kristus žehnej tomuto domu). Tříkrálová sbírka se v letošním roce kvůli pandemii koronaviru přesunula hlavně do online prostředí.

Monika Klimková, ředitelka Charity Český Těšín: "Co se týče letošního koledování, tak hlavní je online koledování, kdybychom rádi poprosili dárce, aby přispěli formou online, tzn., aby poslali příspěvek na náš účet, pod variabilní symbol Charity Český Těšín, kdy peníze přijdou přímo Charitě Těšín.”

Druhou variantou, která byla ukončena 24.ledna bylo přispění do kasiček, které byly rozmístěny po celém regionu, ve Stonavě to byl obchod vedle obecního úřadu. Online koledování ale pokračuje až do 30. dubna. Veškeré potřebné informace získáte na webových stránkách Charity Český Těšín. Svým příspěvkem podpoříte seniory, matky v tísni a další klienty českotěšínské charity.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy