Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dotační program na zateplení rodinných domů doznal menších změn

  • Stonava,

Stonavští domkaři mohou opět žádat obec o dotaci na zateplení svých rodinných domů. Žádost musí podat do 30. dubna. Ale pozor, nově se dotace týká jen nemovitostí, které byly zkolaudovány do roku 2000.

Stonavští zastupitelé na sklonku loňského roku schválili dotační program pro stonavské domkaře. Ti mohou i v letošním roce zažádat o peníze z rozpočtu obce na zateplení svých nemovitostí. Program k poskytnutí dotace na zateplení rodinných domů v obci Stonava, který je pravidelně vyhlašován už dvacet let, doznal pro rok 2021 menších změn.

Tomáš Wawrzyk (ANO), místostarosta Stonavy: „Jedna změna je už v názvu a to, že je vyškrtnuto bytové domy a zůstává jen název rodinné domy. Druhá změna se týká toho, že tento program se vztahuje pouze na rodinné domy, které byly zkolaudované před rokem 2000.“

Tato podmínka má totiž své opodstatnění.

Tomáš Wawrzyk (ANO), místostarosta Stonavy: „Jde o to, aby občané nežádali o zateplení nových rodinných domů. Ty jsou dnes stavěné podle určitého energetického řádu a toto jsme chtěli tímto vyloučit.“

Z rozpočtu obce Stonava na rok 2021 byla vyčleněna pro tento Program částka 200 000,- Kč. Majitelé rodinných domů ve Stonavě mohou o dotaci zažádat od 1. února do 30. dubna. Znění celého programu, včetně žádosti je k dispozici na webových stránkách obce Stonava.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy