Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavští předškoláci na Den země nezapomněli

  • Stonava,

Stonavští předškoláci se velmi zajímavou formou učili jak pečovat o přírodu. 22. duben totiž patří Dni Země. Příprava na tento svátek byla velmi důkladná.

Den Země, který připadá na 22. dubna se slaví od roku 1970. Aktivity v tento den jsou zaměřené na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Na tento, pro přírodu významný den nezapomněli ani stonavští předškoláci.

Veronika Bařáková, vedoucí učitelka MŠ Hořany: „S dětmi jsme si celý týden povídali, jak opatrujeme naši zemi, jak třídíme odpad. U této příležitosti jsme si chtěli taky zkrášlit naši zahrádku. Zasadili jsme šeřík a motýlí keř. Budeme s dětmi pozorovat, jak krásně bude vábit všechny druhy motýlů.“
anketa, děti z MŠ Hořany: „Paní učitelka musela vykopat díru, pak jsme tam dali hlínu a kytku. Pak jsme to znovu hlínou zasypali a zaleli vodou.

Po sazení dvou keříků se vydaly děti k truhlíkům, které nově zdobí zahradu hořanské mateřinky. Tady už měli vše přichystáno k tomu, aby si sami zasadili různá semínka.

Veronika Bařáková, vedoucí učitelka MŠ Hořany: „Využili jsme toho, že máme na naší školní zahrádce nové, krásné, barevné truhlíky. Děti si zasadili ředkvičky a krásné kytičky, astry a hvozdíky.“
anketa, děti z MŠ Hořany: „My jsme s holkami sadily žluté a modré kytičky.“ „Já jsem sadil ředkvičky. Do řádku jsme museli dát semínka, pak jsme to zahrabali a nakonec zalili.“

Kromě ředkviček si chce hořanská mateřinka na své zahrádce vypěstovat i další druhy zeleniny, vždy za asistence předškoláků.

Veronika Bařáková, vedoucí učitelka MŠ Hořany: „Chceme děti naučit, že zelenina neroste v obchodech, ale že si ji můžeme také vypěstovat.“

Na Den Země se nezapomnělo ani v mateřské škole na Dolanech. Všichni společně si povídali o naší planetě, dělali pokusy se vzduchem, vodou a vyrobili si například i vlastní váhu. Během procházky pozorovali přírodu a vyčistili ji od několika pohozených papírků. Do truhlíků si zasadili kytičky a pravidelně teď budou ve školce také pozorovat růst brambory.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy