Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z mateřských školek na Den matek nezapomněly

  • Stonava,

Do redakce k nám dorazila velice pěkná videa, která jistě potěšila nejednu maminku či babičku. U příležitosti svátku maminek je vytvořily děti společně se svými učitelkami v mateřské škole na Dolanech. Děti z Hořan zase napekly a samy ozdobily perníčky, které věnovaly i klientům pečovatelské služby ELIM.

Ve Stonavě bývá každoroční tradicí, že u příležitosti Dne matek, který připadá na druhou květnovou neděli, připravují děti z mateřských škol pestrý kulturní program, během něhož v sále Domu PZKO přejí svým maminkám k svátku. Letos ale stejně jako v loňském roce se tato akce uskutečnit nemohla. Děti z mateřské školy na Dolanech, které mohly kvůli vládním opatřením chodit do školky, připravily společně se svými učitelkami online vystoupení.

Dolanská mateřinka ovšem nezapomněla i na děti, které se natáčení zúčastnit nemohly. U mateřské školky mohly srdíčky ozdobit plot a tak trochu si zahrát i na básníky.

Na maminky ale nezapomněly ani děti z mateřské školy na Hořanech. Ve školce vyrobili krásná přáníčka, do kterých byl vložen provázek. Zajímavý byl tím, že kdykoli si maminky tento provázek rozmotají, vzpomenou si, jak velké byly jejich ratolesti na jaře roku 2021. Děti také upekly a nazdobily perníková srdíčka. Ta kromě maminek potěšila i klienty Domu s pečovatelskou službou ELIM.

Hořanští předškoláci se ale zapojili i do projektu Srdce do nemocnic. Ve spolupráci s Aliancí náhradních rodin namalovaly srdíčka, která zdobí například dětské a kojenecké oddělení karvinské rájecké nemocnice.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy