Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zájem o popelnice na bioopad je enormní, obec koupí další

  • Stonava,

Jak jsme Vás už minule informovali, obec nakoupila další hnědé popelnice na bioodpad, které bezplatně nabídla svým občanům. Zájem o ně byl velký a po pár hodinách byly rozebrány. Radnice se proto rozhodla, že objedná další.

Před pár dny obec Stonava zakoupila další hnědé popelnice na bioodpad, které svým občanům bezplatně nabídla k využívání. Od 24. května totiž ve Stonavě dochází ke změně v režimu svozu bioodpadu. Od rodinných domů a zahradních chatek budou vyváženy maximálně jen dva černé pytle s bioodpadem.

Ondřej Feber (ANO), starosta Stonavy: „Velice špatně se s tím manipuluje a je to nezdravé. Zejména v dnešní době, kdy se šíří různé nemoci, nechci mluvit o covidu především, takže je to velice nepěkné, aby lidé, kteří s tím manipulují, museli takovým způsobem s tím manipulovat. My jsme proto odebrali k systému, který má většina obcí, tzn. hnědé kontejnery. Jsou prodyšné, tráva se tam suší a nedochází k fermentaci. Lidem jsme nabídli další kontejnery, i když už jeden mají a můžou si koupit další. My to budeme vyvážet, budeme s tím manipulovat, ale aby ten přechod nebyl takový drastický, tak souhlasíme s tím, aby ještě v letošním roce mohli lidé mít maximálně dva černé pytle.“

Zájem o hnědé popelnice byl enormní a během pár hodin byly všechny rozebrány. Obec se ale rozhodla, že nakoupí další, aby vyhověla všem zájemcům.

Ondřej Feber (ANO), starosta Stonavy: „Jsem rád, že stonavští občané spontánně zareagovali na naši výzvu a během čtyř hodin rozebrali 120 kontejnerů na trávu a ostatní bioodpad. Nepočítali jsme s tím. Brzy uspokojíme všechny. V roce 2018 jsme si objednali stejný počet kontejnerů a stačilo to. Nyní přibylo domů a zahrádek, ale zvládneme to.“

Další várka popelnic na bioodpad by měla do Stonavy dorazit koncem měsíce. Radnice bude opět prostřednictvím svých komunikačních kanálů informovat o dni a času jejich předání všem zájemcům.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy