Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Černý korzár jezdí do Stonavy už 30 let

  • Stonava,

Tím největším lákadlem letošní poutě byly kolotoče pana Tvardka, které neodmyslitelně už mnoho ke stonavské pouti patří. Lunapark U Černého korzára má ale kvůli pandémii koronaviru za sebou velmi těžké období.

Je tomu už 30 let, kdy se u příležitosti Máří Magdalénské pouti zaplnilo centrum obce kolotoči. Od té doby je Lunapark U Černého korzára nepostradatelnou součástí této významné události v kulturním kalendáři obce.

Václav Tvardek, Lunapark U Černého korzára: „Když už tady takovou dobu jezdím, tak se tady mezi ty lidi rád vrácím. Znají celou moji rodinu. Jezdíme tady, jak k vlastní rodině.“

Loňský rok byl ale pro pana Tvardka velmi těžký a to kvůli opatřením v souvislosti s COVID-19.

Václav Tvardek, Lunapark U Černého korzára: „Loňský rok byl dost kritický. Naše živobytí je závislé na těch atrakcích. Nic jiného neprovozujeme. Některé děti šly do práce, abychom mohli přežít zimu a atrakce dát do kupy, abychom to všechno udrželi. Těšili jsme se až to přejde, až se zase dostaneme ven. Je to náš život, zdědili jsme to po rodičích. Není to byznys, neděláme to kvůli penězům, ale děláme to hlavně z lásky, protože jsme pořád mezi lidma.“

Přestože letošní pouť byla opět poznamenána koronavirou pandemii, kvůli které byli návštěvníci ochuzeni o doprovodný program, na návštěvnosti to znát nebylo. Od pátku až do neděle bylo centrum obce doslova v obležení nejen stonaváků, ale i lidí ze širokého okolí, kteří si stonavskou Máří Magdalénskou pouť nenechali ujít.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy