Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná ocenila i pedagogy spjaté se Stonavou

  • Stonava,

V Karviné byli oceněni nejlepší pedagogičtí pracovníci mateřských, základních a středních škol. Toto významné ocenění získali i dva kantoři, kteří jsou spojeni se Stonavou.

Město Karviná ocenilo v obřadní síni Městského domu kultury nejlepší karvinské pedagogy mateřských, základních a středních škol. Letos se poprvé k této tradici zapojila i Obchodně podnikatelská fakulta.

Andrzej Bizoń (nestr. za ČSSD), náměstek primátora Karviné: „Ta důležitost je na místě, protože povolání učitele je velmi zvláštní a díky těmto lidem, kteří pracují s mladou generací, můžeme tu společnost posouvat dál."

Ocenění v podobě Pamětního listu Rady města Karviné, dárků a kulturního zážitku bylo letos uděleno mimo jiné Zuzaně Babiánkové, pedagožce Střední zdravotnické školy, která bydlí ve Stonavě. Na škole pracuje 9 let.

Zuzana Babiánková, oceněná pedagogická osobnost: „Vážím si toho, že jsem byla navržena na toto ocenění a za tu práci, kterou jsme v době covidové vykonali hlavně v nemocnicích se svými žákyněmi."

Dalším z řady oceněných je učitel hudby Dalibor Řepiščák, jehož působištěm je také stonavská pobočka Základní umělecké školy Bedřicha Smetany v Karviné. Ocenění z rukou představitelů města za něj převzal ředitel školy Kamil Novák.

Kamil Novák, ředitel ZUŠ Bedřicha Smetany v Karviné: „Pana učitele Řepiščáka jsme se rozhodli nominovat, protože je dlouhá léta spojen s naší základní uměleckou školou a dosahuje vynikajících výsledků. Je rovněž zakladatelem soutěže Nová konfrontace.“
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy