Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavští myslivci vyrazili po roční pauze na hon

  • Stonava,

Stonavští myslivci se o zvěř starají na ploše o rozloze zhruba 1000 hektarů. V sobotu 13. listopadu vyrazili na svůj první letošní hon. My jsme s kamerou byli samozřejmě u toho.

Po roční pauze vyrazili stonavští myslivci na svůj první letošní hon. V loňském roce se kvůli aktuálním vládním opatřením hromadné hony totiž nemohly uskutečnit.

Vojtěch Feber, předseda MS Stonávka: „My jsme se letos sešli po roční přestávce na svém prvním honu, doufejme, že nebude poslední, protože vidíme, co se děje kolem nás. Nicméně jsme rádi a všichni jsme se na to těšili. Pochopitelně to, že nemůžou být společenské akce, neznamená, že myslivci nepracují v té honitbě. Můžou se věnovat také individuálnímu honu, ale přece jenom vždycky sdílená radost je daleko větší, než taková ta individuální.“

Hon je vyvrcholením celoroční usilovné práce myslivců. Ti stonavští se o zvěř starají na ploše o rozloze zhruba 1000 hektarů a to v katastru Stonavy, Horní Suché a Karviné 2 – Doly. Roční pauza ve společných honech ale vliv na nějaké přemnožení zvěře neměla.

Vojtěch Feber, předseda MS Stonávka: „Hony se pořádají na zvěř drobnou a já si myslím, že kvůli těm podmínkám, které tady jsou, jak zemědělství, tak i co se týče celorepublikového přemnožení černé zvěře, tak ty stavy drobné zvěře nejsou nějaké alarmující. To, že jeden rok jsme neregulovali ten stav, tak určitě nemá neblahý vliv.“

Myslivecké sdružení Stonávka má letos ještě v plánu dva hony. Pokud to situace dovolí, oba se uskuteční v prosinci.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy