Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozsvícení vánočního stromečku opět v komorním duchu

  • Stonava,

Začal advent, čas přípravy na nejkrásnější svátky v roce – Vánoce. Ve Stonavě se v první adventní neděli rozsvítily hned dva stromečky. Bohužel, kvůli aktuálním opatřením jen v komorním prostředí.

Hvězdička stříbrná na okno zaťuká, jaká má tajemství? Pro holku a pro kluka. Hvězdička stříbrná nám zase po roce, přináší stromeček, přináší Vánoce.

Takováto atmosféra zavládla v areálu klubovny zahrádkářů před dvěma lety. Loni se rozsvícení vánočního stromečku muselo odehrát kvůli aktuálním opatřením jen v komorním duchu. Zahrádkáři doufali, že letos se situace vrátí k normálu. Vše nachystali, ale jen pár hodin před akcí se opět museli přizpůsobit aktuálním nařízením.

Anděla Štulová, místopředsedkyně MO ČZS Stonava: „Když jsme to loni nemohli uskutečnit, tak jsme letošek připravovali, a chtěli jsme ať je to krásné, že budou děti zpívat a bude program. Bohužel, nevyšlo z toho skoro nic.

Jedna, dva, tři – potlesk …

Komorní prostředí bez jakéhokoli doprovodného programu a občerstvení, které doprovázelo letošní rozsvícení vánočního stromečku u zahrádkářů, ale předvánoční náladu těm, kdo se přišli podívat, nezkazilo. Společně si zazpívali alespoň koledu.

Půjdem spolu do Betléma …

anketa, stonavské děti: „Já se už těším na Vánoce.“ „Mě se líbil nejvíce stromeček.“ „Mě se strašně líbilo rozsvěcování stromečku, ale škoda, že je nás tady tak málo.“

Stonavští zahrádkáři měli pro děti připraveny perníčky. Bohužel, tím, že aktuální situace nedovolila organizátorům akci pojmout podle původního plánu, vedení spolku se rozhodlo pro jiný způsob obdarování.

Anděla Štulová, místopředsedkyně MO ČZS Stonava: „Rozhodli jsme se, že zajdeme do mateřské školky a rozdáme to dětem.“

O pár minut později se v první adventní neděli v komorním duchu rozsvítil i další stromeček. Tentokrát před Obchodem u Čápa. Zvláštní tím, že jej ozdobili sami stonaváci.

Anna Tamášová, majitelka večerky: „Vyhlásili jsme takovou akci, že kdo chce a půjde okolo a bude mít nějakou svoji vánoční ozdobu, tak ať nám ji tady dá na stromeček. Sešly se opravdu nádherné věci.“

Přestože ani tady si lidé nemohli užít kvůli aktuálním opatřením akci, tak jak je zvykem během adventní doby, radost jim udělal alespoň ohňostroj, který se krátce pro rozsvícení stromečku rozzářil na obloze.

Rozsvícení vánočního stromu před stonavskou radnicí je letos naplánováno na středu 22. prosince. Bohužel, zřejmě i tady dojde k rozsvícení stejně jako loni, bez žádného kulturního programu, tak jak je tomu ve Stonavě dle Slezské tradice zvykem. Vše bude záležet na aktuálních opatřeních.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail