Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karanténa se nevyhla ani Stonavskému školství

  • Stonava,

Aktuální pandemická situace se dotkla také stonavských školáků. Ti jsou pravidelně testování a v případě pozitivního testu některého z nich jde pak celá třída do karantény. Výuka pak probíhá distanční formou. Jak jsme zjistili, v karanténě se ocitly také všechny stonavské mateřské školy.

Od 22. listopadu se opět stonavští školáci každé pondělí pravidelně testují. Toto testování na onemocnění COVID-19 bude probíhat až do února. V případě, že testování odhalí pozitivního žáka, jde celá třída do karantény. Testovat se musí pravidelně také neočkovaní zaměstnanci školy.

Milada Heimerová, ředitelka ZŠ a MŠ Stonava: „Měli jsme na druhém stupni pozitivní případy, tzn. třídy odcházely do karantény. V podstatě všechny třídy druhého stupně strávily týden doma v karanténě a byly na distanční výuce. Situace se dotkla i mateřských školek. Měli jsme v karanténě mateřskou školu Hořany a v karanténě byla i mateřská škola Holkovice.“

V současné době je karanténa nařízena dětem z mateřské školy na Dolanech, které přišly ve školce do kontaktu s epidemiologicky významným kontaktem.

Milada Heimerová, ředitelka ZŠ a MŠ Stonava: „V současné době je situace horší v oblasti personální, v oblasti zaměstnanců.“

Kvůli aktuálnímu stavu a platným nařízením byla škola nucena zrušit několik akcí – jednou z nich byla například Mikulášská zábava. Prodloužení vánočních prázdnin se ale zatím neplánuje.

Milada Heimerová, ředitelka ZŠ a MŠ Stonava: „Médii proběhla zpráva, že bývalý ministr školství pan Plaga s nově nastupujícím ministrem se dohodli, že vánoční prázdniny prodlužovat nebudou. V případě, že by byla vysoká nemocnost, tak je tady ještě jedna varianta, že bych mohla použít ředitelské volno.“

Pokud nebudou přijata mimořádná opatření, vánoční prázdniny dětem začnou 23. prosince. Do lavic pak vrátí v pondělí 3. ledna.

Nahlásit chybu
Renáta Smetanová - OMV ul. Moskevská
Havířov
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail