Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavští školáci programovali v Polsku roboty

  • Stonava,

Stonavští školáci mají za sebou další setkání v rámci přeshraniční spolupráce se školou v Marklowicích. Tentokrát společně se svými polskými kamarády stavěli roboty.

Jak jsme Vás už v listopadu informovali, stonavská základní škola navázala další přeshraniční spolupráci se školou v Marklowicích. Projekt nese název Naše Kořeny - naše budoucnost a skládá se z osmi společných akcí. První z nich byla určena žákům prvního stupně. Další společné setkání bylo naopak určeno těm nejstarším školákům.

Milada Heimerová, ředitelka ZŠ a MŠ Stonava: „Tato akce je pro žáky druhého stupně a dokonce jenom vybraných sedm žáků se jich zúčastní. Jedná se o tzv. robotické dílny.“

V rámci robotických dílen se stonavští a marklovičtí žáci setkají celkem třikrát. Dvě setkání už mají za sebou.

Milada Heimerová, ředitelka ZŠ a MŠ Stonava: „Na prvním setkání skupinky sestavili roboty a naprogramovali je. Nyní na tom druhém setkání použili dálkové ovládání, které rovněž naprogramovali a výsledkem potom bylo, že si měřili síly, který z robotů vytlačí soupeře z vyhrazeného uzemí.“

Podobné robotické dílny se v rámci spolupráce Stonavy a Marklowic uskutečnily už před čtyřmi lety. Tenkrát v rámci projektu Společně poznáváme svět, spolupracovala stonavská základní škola s marklowických gymnáziem.

Milada Heimerová, ředitelka ZŠ a MŠ Stonava: „Tato dílna má vést k podpoře zájmu o technické vzdělávání.“

V rámci současného přeshraničního projektu navštíví stonavští a marklovičtí žáci například ostravský Svět techniky nebo planetárium.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail