Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkráloví koledníci stonavské domácnosti nenavštívili

  • Stonava,

Začátek ledna patří tříkrálovému koledování. Přestože letos vládní opatření v souvislosti s pandemií COVID-19 umožnila koledování v domácnostech, do Stonavy koledníci nedorazili.

My tři králové jdeme k Vám, štěstí zdraví vinšujem Vám.

Právě jste slyšeli tříkrálovou koledu v podání dětí z mateřské školy na Dolanech. Stejně jako loňském roce ji ale naživo obyvatelé Stonavy během tříkrálové sbírky neslyšeli. Proč? Zeptali jsme se na to ředitelky Charity Český Těšín.

Monika Klimková, ředitelka Charity Český Těšín: „Loni s ohledem na epidemiologická opatření nebylo možné koledování uskutečnit a bohužel, ani letos se nám ve Stonavě nepodařilo najít koledníky, kteří by rádi obešli domácnosti.“

Nicméně, v obci se podařilo umístit alespoň jednu zapečetěnou pokladničku a to v obchodě U Čápa, kde mohli lidé darovat peníze pro potřeby českotěšínské charity.

Monika Klimková, ředitelka Charity Český Těšín: „Ty peníze budou použity pro potřeby naší organizace. Máme starší budovu na ulici Jablunkovské v Českém Těšíně, kde funguje senior klub. Tu chceme částečně rekonstruovat, chceme tam vytvořit aktivizační zahradu pro naše seniory. Zároveň doba pandemie ukázala, že co nejvíce chybí, je společné setkávání. Proto chceme podpořit setkávání našich klientů, jak seniorů, tak maminek s dětmi prostřednictvím organizace Zážitkových výletů.“

Přestože tříkrálové koledování v domácnostech i prostřednictvím pokladniček už skončilo, tříkrálová sbírka pokračuje do konce ledna možností, zaslat příspěvek bezhotovostně na účet českotěšínské charity. Ta přitom věří, že se ji ve spolupráci s obcí podaří najít dobrovolníky, kteří by ve Stonavě v příštím roce koledovali.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy