Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Partnerské školy se setkaly v ostravském Světě techniky

  • Stonava,

Stonavští školáci absolvovali další setkání se svými kamarády z polských Marklowic. Tentokrát se společně vydali do Ostravy. Jejich cílem byl Velký svět techniky v Dolní oblasti Vítkovic.

Po několika vzájemných setkáních v polských Marklowicích se setkali žáci stonavské a marklowické školy v ostravském Světě techniky. Jednalo se o první setkání obou partnerských škol v rámci přeshraničního projektu Naše kořeny – naše budoucnost na české straně.

Halina Winkler, ředitelka školy v Marklowicích: „Máme první setkání v ostravském Světě techniky. Děti se na to velmi těšily. Měla jsem spoustu zájemců, bylo velmi těžké vybrat, kdo tady pojede, protože po epidemii se svět trošku změnil. Tady je také hodně nových věcí. Věřím, že se všem tady bude líbit.“

Tam je celé velké patro o přírodě, můžete si vyzkoušet, jak fungují magnety, různé vlnění apod. Tady dole jsou dvě expozice. Vlevo je Svět vědy a objevů, tam se můžete podívat, co všechno lidé už dokázali vymyslet.

anketa, žáci ZŠ Stonava: „Tady v dětském koutku je kráva a ta se dá dojit.“ „Dneska to bylo super a líbilo se mi tady.“ „Jsou tady velmi zajímavé technické věci.“

V rámci přeshraničního projektu se žáci obou partnerských škol na české straně setkají ještě několikrát. Společně navštíví například planetárium v Ostravě a společně vyběhnou také na trať tradičního stonavského Běhu přátelství.

Nahlásit chybu


K tématu
Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail