Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Stonavě dojde zřejmě ke změně ve vedení obce

  • Stonava,

Jen 53 % oprávněných voličů se ve Stonavě zúčastnilo volby sedmičlenného zastupitelstva obce. Prvenství a nadpoloviční počet čtyř mandátů získalo ANO 2011, po jednom mandátu pak Stonava pro venkov, Stonava pro všechny a Občané pro Stonavu.

Díky preferenčním hlasům současného starostu obce Ondřeje Febra předběhl místostarosta Stonavy Tomáš Wawrzyk. Po více jak 30 letech tak zřejmě dojde ke změně na pozici starosty. Rozhodne o tom ustavující zastupitelstvo.

Ondřej Feber (ANO), stávající starosta obce Stonava: „Já jsem vždycky čekal na vysvědčení a také jsem to v předvolebním listu pro naše občany napsal, že mají oni karty ve svých rukou. Dali jasně najevo, co chtějí. Trochu mě překvapuje dost nízká účast, ale ti co přišli k volbám, ukázali co chtějí. Já samozřejmě to akceptuji, jsem i tady přesčas, jak bych trochu řekl. Jsem rád, že nejvíce hlasů dostal současný místostarosta, který ví o co se jedná, a který bude naplňovat to, co jsme v tom dopise napsali.“
Tomáš Wawrzyk (ANO), stávající místostarosta obce Stonava: „Já bych chtěl hlavně voličům poděkovat za to, že přišli k volbám a za to, že nás podpořili a osobně i mě. Samozřejmě jsem vděčný za to, co se tady ve Stonavě udělalo, velký podíl na tom má stávající starosta Ondřej Feber a samozřejmě bych chtěl pokračovat v tom směru jak je to nastaveno. Aby ty výhody, které jsou pro lidi, zůstaly ve Stonavě zachovány, pokud se podaří rozšířit bytový fond, bude to jenom dobře a bojovat dál se současnou situací."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy