Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavští zastupitelé schválili žádosti o dotace

  • Stonava,

Stonavští zastupitelé se už podruhé sešli v novém volebním období. Jedním z témat bylo schválení dotací pro občany obce.

Do 30. září mohli stonavští občané, kteří nejsou napojeni na obecní kanalizaci, zažádat o dotaci na úhradu stočného.

Tomáš Wawrzyk (ANO), starosta Stonavy: „Je to proto, abychom vyrovnali rozdíl. Občané, kteří jsou napojeni na obecní kanalizaci, platí jiné poplatky než občané, kteří odvádějí stočné do SmVaKu.“

Tímto dotačním programem chce obec Stonava všem svým občanům zajistit jednotnou paušální částku za stočné ve výši 58,- Kč ročně. Podáno bylo 129 žádostí. Jedna z nich byla podána po termínu a nebylo ji tak vyhověno. Z obecního rozpočtu bude v rámci tohoto dotačního programu vyplacena celková částka ve cca 450 tisíc korun.

Stonavští zastupitelé se na svém posledním zasedání zabývali rovněž žádostmi v rámci programu k poskytnutí dotace chovatelům hospodářských zvířat a včelstev, o kterou museli zájemci o dotaci zažádat rovněž do konce září.

Jolanta Jelenová (ANO), zastupitelka, předsedkyně finančního výboru obce Stonava: „V rámci tohoto programu bylo podáno 12 žádostí. 7. listopadu byla provedena fyzická kontrola chovu hospodářského zvířectva panem Topiarzem, panem Drozdzikem a paní Szczerbovou. Doporučujeme zastupitelstvu schválit částku 219.500,- Kč.“

Tento dotační program, stejně jako dotační program Podpory kulturní, společenské a sportovní činnosti v obci velmi vítají například místní včelaři.

Josef Gabzdyl, jednatel ZO ČSV Stonava: „Ty dotace nám hodně pomáhají jak v práci, tak i v nějaké iniciativě pro naše včelaře, že ta jejich práce má smysl.“

Dotace, které místní včelaři od obce získávají, většinou využívají na obhospodařování volně ležící půdy, kterou se snaží i kultivovat a zasít tam nějaké medonosné rostliny. V minulosti například na různých místech v obci vysadili lípy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy