• Načítám...
>

Stonava konečně po dvou kolech bodovala

Stonava |  | Stonavský expres

Na hřišti SK Stonava se odehrál velmi zajímavý zápas. V roli rozhodčích v boji mezi Stonavou a Heřmanicemi nastoupily tři ženy.

Po dvou nepříjemných porážkách v krajském přeboru vstoupila Stonava do 11. kola s cílem získat tři body, což se podařilo. V sobotu 12. října na domácím hřišti zvítězila nad Heřmanicemi 4:1. Skóre otevřel Cileček v 8. minutě a na 2:0 zvýšil ve 21. minutě Osvěčík. Hosté se však nevzdávali a ve 43. minutě snížil Velička na 2:1. Druhý poločas ale byl již pod kontrolou domácích. V 53. minutě skóroval Streit a poslední branku pak v 69. Minutě přidal Makut.

Tomáš Mančař, trenér SK Stonava: „Konečně jsme napravili tady tu reputaci posledních dvou zápasů. Obvzlášť teď ten venkovní zápas nás strašně mrzel, protože tam jsme si zasloužili vyhrát, měli jsme spoustu šancí. Dneska jsem věřil, že to zvládneme, že do toho vletíme hned od začátku a tak to i bylo. Celý zápas jsme měli pod kontrolou.“

Zápas nebyl zajímavý jen samotným výsledkem, ale také sestavou rozhodcovské trojice složená výhradně z žen. Hlavní rozhodčí Eleonor Bystroňová se na stonavském trávníku v této roli objevila již poněkolikáté, tentokrát ji však doprovázely dvě asistentky na postu pomezních rozhodčích.

Eleonor Bystroňová, rozhodčí: „Tak my jsme už takto nastoupily potřetí. Poprvé to bylo v Bolaticích ještě na krajském přeboru. Teď jsme byly v Heřmanicích s Kravařemi, tam se to bohužel kvůli bouřky nedohrálo, takže teď nám kraj dal zase možnost a prostor. Snad to bude dobrý, snad překvapíme, že i ženy umí pískat.“

Stonava se díky vítězství nad Heřmanicemi znovu vrátila na vítěznou vlnu a nyní ji čeká další těžká zkouška. O důležité body bude bojovat již v sobotu 19. října na hřišti Orlové. Poté se doma utká s týmem Starého Města, což bude další příležitost potvrdit svou rostoucí formu.

Nahlásit chybu

Vážná nehoda v Dolní Moravici, řidič nedal přednost, spolujezdkyně se zranila a byla v ohrožení života

Dnes 11:53 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Bruntálští kriminalisté vyšetřují vážnou dopravní nehodu, která se stala v úterý 15. října v obci Dolní Moravice. Řidič osobního vozidla Mazda podle policie nezastavil na křižovatce a nedal přednost automobilu Volkswagen jedoucímu po hlavní silnici. Při střetu byla vážně zraněna spolujezdkyně, která zůstala zaklíněna ve vozidle.

Studénka se dočká klíčové stavby, začne na jaře příštího roku

Na jaře příštího roku začne stavba podjezdu pod železniční tratí v Nádražní ulici ve Studénce. Stane se tak zhruba 10 let po té, co zde došlo k tragické srážce kamionu a Pendolina.

Úprava čistírny odpadních vod za dvacet milionů umožní napojit další domy

Čistírna odpadních vod v Čeladné byla uvedena do provozu v roce 1992. Modernizace, která byla letos v září zahájena, je její třetí úpravou. Rekonstrukci si vyžádala nutnost rozšířit její kapacitu.

Sídliště v Ostravě Dubině protnul více než 100 metrů dlouhý stůl v rámci sousedské akce

V centru sídliště Dubina se v sobotu rozprostřel dlouhý stůl ozdobený květinami. Zván byl k němu každý bez vstupného či nutnosti registrace. Unikátní sousedskou událost pořádala radnice se spolkem Piána na ulici, kteří v roce 2020 uspořádali hostinu na Karlově mostě.

Společným večerním během lidé v Jablunkově podpořili Světlušku

V Městském lese v Jablunkově se konal 2. ročník Běhu pro Světlušku. Účastníci tím podpořili lidi s nejrůznějším zrakovým hendikepem.

Zástupci města Karviné poděkovali pěstounům na přechodnou dobu

V literárním salonku regionální knihovny se sešli zástupci města s pěstouny na přechodnou dobu, čili těch, kteří dočasně přijímají do své péče děti, které z různých důvodů nemohou žít ve své vlastní rodině. Poděkovali jim za obětavou práci při vytváření rodinného prostředí pro děti.

Školy prošly o prázdninách opravami za miliony

Frýdlant nad Ostravicí má za sebou prázdniny plné stavebních prací v mateřských a základních školách.

Tragédie ve Frýdku-Místku: 27letý muž měl ubodat mladší partnerku a spáchat sebevraždu

Včera 10:20 | Frýdek-Místek | Lukáš Zavadil

Krajští kriminalisté prověřují násilný trestný čin, ke kterému došlo v neděli 13. října 2024 ve Frýdku-Místku. Policie na místě našla dvě mrtvé osoby, 22letou ženu a 27letého muže. Podle prvotních závěrů měl muž napadnout ženu a poté spáchat sebevraždu. Motivem tragédie byl pravděpodobně rozchod.

Mobilní hospic Ondrášek v Ostravě-Zábřehu se o klienty stará už 20 let

Domácí paliativní péče. Nevyléčitelně nemocným umožňuje důstojné dožití doma, ve známém prostředí a mezi blízkými. Právě tuto formu péče už 20 let poskytuje také mobilní hospic Ondrášek.