Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na zimním stadionu se konal 53. ročník soutěže v krasobruslení Karvinský kahanec

Včera 18:25, Karviná, Monika Danková

Na Zimním stadionu se konal 53. ročník soutěže v krasobruslení Karvinský kahanec. Na ledové ploše předvedlo své výkony 87 závodnic v šesti kategoriích. Děvčata z domácího karvinského klubu vybojovala hned 5 cenných kovů.

Řidiči připravte se na komplikace a omezení, v pondělí začíná oprava ulice Nádražní

Včera 16:28, Karviná, Monika Danková

Už v pondělí začnou práce na opravě ulice Nádražní. Provoz na této silnici bude částečně omezen jezdit se bude v jednom jízdním pruhu.

Hasiči zachránili dům v Kopřivnici, u kterého hořelo auto, jeden z hasičů se zranil

Hasiči zachránili dům v Kopřivnici, u kterého začalo hořet zaparkované osobní auto. Oheň se totiž začal rychle šířit, ale včasný zásah hasičů zabránil dalším škodám. Zásah probíhal v pátečních večerních hodinách. Jeden z hasičů se lehce zranil.

Aktuálně z Karviné - Karvinský talent, Březen - měsíc čtenářů, nominace zdravotníků

Včera 13:16, Karviná, Monika Danková

Karviná opět hledá pěvecké talenty v řadách dětí, žáků a studentů z mateřských, základních a středních škol z Karviné a okolí. Regionální knihovna Karviné se i letos připojuje k celostátní akci Březen - měsíc čtenářů. Karviná také v letošním roce ocení lékaře a zdravotnický personál.

Karvinští strážníci pronásledovali Poláky v autě ze Slovenska. Ujeli bez placení z čerpací stanice

Včera 11:28, Karviná, Monika Danková

Karvinští strážníci pronásledovali pětičlennou posádku auta se slovenskou poznávací značkou poté, co řidič ujel z benzínové čerpací stanice bez placení. Při ujíždění ohrožoval ostatní řidiče svou jízdou v protisměru a snažil se strážníkům zmizet z dohledu jízdou po travnaté ploše parku Boženy Němcové.

BEZ KOMENTÁŘE: Vystoupení v Charitě Studénka pobavilo všechny

Včera 9:46, Studénka, Jan Plášil

Charita Studénka uspořádala pro své klinty i zaměstnance skvělou zábavu.

Havířov má zpracovanou studii plánu mobility, až polovina aut městem jen projede

1. března 2024 22:36, Havířov, Bára Kelnerová

Radnice v Havířově pro získávání dotací potřebuje mít zpracovanou studii mobility. Součástí bylo i vyhodnocení kudy a kam řidiči jezdí. Z dat vyplynulo, že až polovina vozidel Havířovem jen projede. I proto Ředitelství silnic a dálnic připravuje obchvat.

Hasiči při požáru domu v Návsí našli člověka bez známek života, podařilo se jim zachránit psa

1. března 2024 21:51, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pátečních dopoledních hodinách u tragického požáru rodinného domu v Návsí na Frýdecko-Místecku. Na místě nalezli osobu bez známek života.

Po úspěchu virtuálních vánočních trhů chce porubská ZŠ I. Sekaniny okouzlit i velikonočními trhy

1. března 2024 20:41, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová

Porubská ZŠ Ivana Sekaniny už se připravuje na Velikonoce. Po úspěšné animaci, kdy vytvořila virtuální Alšovo náměstí s vánočními trhy, teď žáci v Minecraftu tvoří velikonoční jarmark.

Porubské MŠ vedou děti ke sportu. Podporuje je i radnice

1. března 2024 20:25, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová

Porubské mateřské školy podporují sportovní aktivity dětí. Na některé z nich jim přispívá radnice. Oblíbené je zejména bruslení na zimním stadionu, kde mají k dispozici i trenéry.

Komerční sdělení více

Karvinská hornická nemocnice pořídila s přispěním společnosti Mölnlycke elektrochirurgický přístroj

Karvinská hornická nemocnice (KHN) pořídila nový elektrochirurgický přístroj v hodnotě přes 470 tisíc korun, na který jí přispěly v našem regionu působící továrny společnosti Mölnlycke, jež jsou součástí celosvětově působící švédské skupiny Mölnlycke. „Jde o šetrný moderní chirurgický přístroj využívající vysokofrekvenční proudy, který je nezbytný pro současnou moderní operativu. Jak v ortopedii, tak v jednodenní chirurgii,“ upřesnil ředitel KHN Tomáš Canibal.

Zvuky rozmanitosti. Soudobá hudba na pomezí Česka, Slovenska a Polska

Již za tři týdny odstartuje pilotní ročník unikátního projektu Sounds of Diversity (Zvuky rozmanitosti), který vznikl s cílem propojit scény současného umění a umělců České republiky, Slovenska a Polska. Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl. Součástí scénicky pojatého koncertu budou rovněž výtvarné objekty. Trojice koncertů se uskuteční v Ostravě (18. března, Komorní sál Fakulty umění OU), Katovicích (19. března, Koncertní studio Radia Katowice) a v Žilině (20. března, Nová synagóga).

Trio Noble-Slavík-Clarvis zahraje v březnu v Ostravě

Hudební výlety SHF letos odstartuje špičkový jazz! Klub Parník v centru Ostravy navštíví ve středu 13. března 2024 jazzové legendy Liam Noble a Paul Clarvis společně s geniálním multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Jejich program Nostalgia zavede přes jejich autorskou tvorbu až do dob George Gershwina.

Smetanovský operní cyklus Ostrava 2024 nebo balet Rapsodie Bohemia letos v NDM

Rok české hudby v Národním divadle moravskoslezském slavnostně začíná v sobotu 2. března. První operou Bedřicha Smetany Braniboři v Čechách zahajuje divadlo v den 200. výročí Smetanova narození první blok Smetanovského operního cyklu Ostrava 2024. Druhý blok se odehraje v květnu a skončí dnem 140. výročí Smetanova úmrtí (12. května). V devíti dnech tak divadlo dvakrát za sebou odehraje všech osm dokončených oper v pořadí, v jakém díla Smetana psal. Výjimkou je slavnostní Libuše – ta zazní jen 2x koncertně v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava, se sólisty a Pražským filharmonickým sborem.

Den otevřených dveří letos na čtyřech nádržích, v laboratořích a dispečinku

U příležitosti Světového den vody vodohospodáři z Povodí Odry opět zpřístupní veřejnosti přehrady Slezská Harta, Kružberk, Šance a nově po rekonstrukci nádrž Morávka. V rámci Dne otevřených dveří bude možné v sobotu 23. března 2024 od 9:00 do 15:00 (poslední vstup 14:30) kromě uvedených vodních děl navštívit také vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře státního podniku Povodí Odry v Ostravě na ulici Varenská č.49.

Ostravská ADRA slaví 15 let od svého založení

Humanitární organizace ADRA se věnuje dobrovolnickým aktivitám v České republice již 20 let. Jedno z prvních dobrovolnických center vzniklo v roce 2009 v Ostravě. Za svou patnáctiletou historii ušla ostravská ADRA obrovský kus cesty, na které propojuje dobrovolníky s potřebnými. ADRA se za tuto dobu stala respektovanou dobrovolnickou organizací, která za celou dobu svého působení zapojila v Ostravě neuvěřitelných 8 926 dobrovolníků.

Více