Reklama

Druhé kolo senátních voleb má své vítěze

Druhé kolo senátních voleb je za námi. V něm se utkalo celkem osm kandidátů a to z Ostravy, Frýdku-Místku, Nového Jičína a Bruntálska. Pojďme si společně zrekapitulovat volební výsledky.

Reklama

Druhé kolo senátních voleb mnoho lidí nepřilákalo, účast se pohybovala mezi dvanácti a šestnácti procenty. Vítězem v obvodě Ostrava-město se stal Zdeněk Nytra za Nezávislé, který získal 51, 8 procent odevzdaných hlasů a porazil tak Lianu Janáčkovou.

“Těžko se to vyjadřuje slovy, protože paní Liana Janáčková byla ten nejtěžší možná soupeř,” říká Zdeněk Nytra (NEZ).

Ve Frýdku-Místku senátorský boj vyhrál Jiří Ciencala za Občané spolu-nezávislí. Ten získal 73,4 procent hlasů a porazil kandidátku KDU-ČSL Pavlu Golasowskou.

“To je pro mě ta nejvyšší satisfakce, že ti lidé vědí, co chtějí a nepodléhají konjunkturálním a jiným politicko-společenským vlivům,” říká Jiří Cienciala (Občané spolu- nezávislí).

Senátorem za Nový Jičín bude Petr Orel (KDU-ČSL a SZ), který získal 74,2 procenta hlasů. Porazil Jaroslava Dvořáka z ČSSD.

“Je to pro mě velice krásný výsledek, milý. Jsem příjemně překvapen,” říká Petr Orel (KDU-ČSL).

Senátorem za Bruntál bude Ladislav Václavec (ANO 2011), kterému svůj hlas dalo 53,4 procent voličů. Porazil Ladislava Sekaninu (KSČM).

Mám radost, protože jsme se rozhodli, že do toho půjdeme a podařilo se nám zvítězit, ale je to obrovský závazek vůči lidem,” říká Ladislav Václavec z ANO 2011.

Nejvíce lidí přišlo senátory volit ve Frýdku-Místku, téměř šestnáct procent. Nejméně pak v Ostravě, tam volilo pouze dvanáct procent voličů.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Obléhání nedobytné pevnosti / bitva o hrad Hukvaldy

20.07. 13:00 - 21.07. 14:00
Celý MS kraj, Hrad Hukvaldy

Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 17.07. 11:15
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

Pobyty pro zdraví s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 740 Kč

Detail

EKOMILK a.s.
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o.
Nový Jičín
od 88 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu